یک اپلیکیشن در هر دو پنجره حالت split-scree

اندروید نوقا یک سیستم عامل بی نظیر است و قابلیت‌های پیشرفته بیشماری به صورت اختصاصی در داخل این نسخه جای گرفته اند

یک اپلیکیشن در هر دو پنجره حالت split-scree

اندروید نوقا یک سیستم عامل بی نظیر است و قابلیت های پیشرفته بیشماری به صورت اختصاصی در داخل این نسخه جای گرفته اند. اما یکی از قابلیت های اصلی یا همان حالت صفحه نمایش دو تکه، به اندازه ای که انتظار می رفت کاربردی نیست. حالا یک اپلیکیشن جدید سعی دارد عملکرد حالت نمایش دو تکه را در اندروید نوقا بهبود بخشد.
همانطور که احتمالاً می دانید، اگر در دستگاه هایی که به اندروید 7.0 نوقا بروزرسانی شده اند وارد حالت نمایش دو تکه کروم شوید، در منوی کشویی یکی از پنجره ها گزینه ای به نام ‘Move to other window’ نمایش داده می شود. این قابلیت به شما اجازه می دهد دو اپلیکیشن کروم را در هر دو پنل صفحه نمایش اجرا کنید. اما تنها اپلیکیشن کروم به طور همزمان در هر دو پنجره کار می کند و سایر اپلیکیشن ها چنین اجازه ای به کاربر نمی دهند.
Parallel Windows یک اپلیکیشن جدید در اندروید نوقاست که قابلیت چند پنجره ای ارایه می دهد و اجرای آن را در هر اپلیکیشنی تضمین می کند. اگر شما نیز یکی از طرفداران قابلیت نمایش دو تکه هستید احتمالاً از Parallel Windows استقبال خواهید کرد. برای مثال هنگامی که در حال کپی کردن متن از یک ایمیل به صفحه ایمیل جدید هستید، (به خاطر داشته باشید که نوقا از کپی و Paste پشتیبانی می کند)، هنگامی که به طور همزمان در حال چت کردن با دو نفر در واتس اپ هستید و یا زمانی که در حال تماشای دو ویدیوی همزمان یا مقایسه دو صفحه در یک اپلیکیشن هستید، Parallel Windows کاملاً کاربردی خواهد بود.

 

Parallel Windows


این اپلیکیشن هنوز در مرحله آلفا قرار دارد و توسعه دهنده آن اعلام کرده که باگ هایی در اپلیکیشن به چشم می خورد و ممکن است اپلیکیشن ها نتوانند در حالت نمایش دو تکه درست عمل کنند. با توجه به اینکه هنوز بسیاری از اپلیکیشن ها برای API24 بهینه سازی نشده اند، وجود چنین باگ هایی دور از ذهن نیست. احتمالاً کاربران عملکرد بهتری از اپلیکیشن هایی که برای اندروید نوقا طراحی شده اند دریافت خواهند کرد اما همچنان ممکن است ایراداتی وجود داشته باشد.


در هر حال این اپلیکیشن کاملاً رایگان است و اگر به ایده استفاده همزمان از چندین پنجره در اسمارت فونتان فکر می کنید، به امتحانش می ارزد. البته دستگاه شما باید به اندروید 7.0 نوقا مجهز باشد تا بتوانید از Parallel Windows استفاده کنید.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
خرید کتاب