افزایش 50 درصدی ورودی دانشجویان پرستاری و پزشکی دانشگاه اهواز

مدیر آموزشی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهوازگفت: امسال تعداد معرفی‌شدگان به دانشگاه از سوی سازمان سنجش در رشته‌های پزشکی و پرستاری،نسبت به ظرفیت مورد درخواست، حدود 50 درصد افزایش داشته است.

افزایش 50 درصدی ورودی دانشجویان پرستاری و پزشکی دانشگاه اهواز

مدیر آموزشی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز با اشاره به انجام ثبت‌نام اینترنتی دانشجویان نو ورود این دانشگاه گفت: امسال تعداد معرفی‌شدگان به دانشگاه از سوی سازمان سنجش در رشته‌های پزشکی و پرستاری، نسبت به ظرفیت مورد درخواست، حدود 50 درصد افزایش داشته است.

دکتر مهدی تولا در گفت‌وگو با ایسنا ، اظهار کرد: ثبت‌نام حضوری پذیرفته‌شدگان امسال در روزهای 10 و 11 مهرماه انجام می‌شود و شروع کلاس‌های دانشجویان جدیدالورود نیز از 12 مهرماه تشکیل می‌شود.

مدیر آموزشی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز با بیان اینکه کلاس‌های دیگر دانشجویان از 27 شهریورماه آغاز شده است، گفت: زمان حذف و اضافه نیز 2 هفته پس از ثبت‌نام و انتخاب واحد، در روزهای 14 و 15 مهرماه خواهد بود.

تولا تصریح کرد: امسال در مجموع 926 نفر در دوره‌های کارشناسی و دکتری حرفه‌ای از سوی سازمان سنجش به دانشگاه معرفی شدند که در رشته‌های پزشکی و پرستاری متأسفانه نسبت به ظرفیت مورد درخواست دانشگاه حدود 50 درصد رشد داشته است.

وی در پاسخ به اینکه آیا این افزایش ظرفیت با توجه به کمبود نیروهای پزشکی و پرستاری در استان به نفع حوزه بهداشت و درمان نخواهد بود، گفت: نباید به صرف آن‌که کمبود نیرو وجود دارد، ظرفیت پذیرش را افزایش دهیم، بلکه باید امکانات کلاسی، ‌آزمایشگاهی و اعضای هیأت‌علمی متناسب با این پذیرش دیده شود.

مدیر آموزشی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز افزود: در هر صورت می‌خواهیم که نیروی پرستار تربیت کنیم و باید کیفیت آموزشی آن‌ها نیز در حد قابل قبول باشد، نه آن‌که به صرف کمبود نیرو و بدون توجه به وضعیت امکانات پذیرش افزایش یابد.

فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب