نظر مایکروسافت در مورد نبود بلوری پلیر 4K در PS4 Pro

با وجود اینکه مایکروسافت هنوز رسما تایید نکرده که پروژه اسکورپیو بلوری پلیر 4K خواهد داشت، اما این روزها از ضروری بودن آن بسیار صحبت می‌کند.

نظر مایکروسافت در مورد نبود بلوری پلیر 4K در PS4 Pro

در حالی که تصمیم سونی بر عدم استفاده از بلوری پلیر 4K در PS4 Pro، بحث‌های زیادی را در این باره ایجاد کرده، مایکروسافت از فرصت استفاده کرده و همه‌جا دارد از اهمیت بالای بلوری پلی 4K که در ایکس‌باکس وان اس و احتمالا اسکورپیو وجود دارد، صحبت می‌کند.

با وجود اینکه مایکروسافت هنوز رسما تایید نکرده که پروژه اسکورپیو بلوری پلیر 4K خواهد داشت، اما این روزها از ضروری بودن آن بسیار صحبت می‌کند.

آلبرت پنلو، مدیر برنامه‌ریزی و محصولات مایکروسافت در مصاحبه‌ای با یوروگیمر، در پاسخ به این سوال که آیا اسکورپیو شامل بلوری پلیر 4K‌ خواهد بود، گفت:

درباره این موضوع هنوز چیزی اعلام نکردیم. ممکن است تصور کنید که قصدش را داریم، ولی چیز به خصوصی در این‌باره نمیتوانم بگویم.

در ادامه از او سوال شد که وقتی این روزها دنیای دیجیتالی و آنلاین درحال گسترش است، بلوری پلیر 4K می‌تواند جایی داشته باشد؟ پنلو اعتقاد دارد که رسانه‌های فیزیکی هنوز هم بسیار مهم هستند. به خاطر این دیدگاه است که ایکس‌باکس وان اس هم بلوری پلیر 4K دارد:

دیدگاه مایکروسافت در محصولی که عرضه می‌کند، دیده می‌شود. ما این تصمیم‌ها را خیلی وقت پیش گرفتیم. جالب است که برخی فکر می‌کنند این‌ها تصمیمات واکنشی به کار سونی است. این تصمیمات مدت‌ها پیش گرفته شده‌اند.

گذاشتن بلوری پلیر 4K در ایکس‌باکس وان اس، دو دلیل عمده دارد. اولی، اعتقاد مایکروسافت به 4K است:

ما از هرچیزی که عرضه شود استقبال نمی‌کنیم. مثلا تلویزیون‌های هوشمند یا تلویزیون‌های سه‌بعدی وارد شدند، اما خیلی تاثیر نگذاشتند. من واقعا به 4K و HDR اعتقاد دارم. خودم هم یکی از آنها را دارم، درحالی که فکر می‌کردم از خریدش پشیمان شوم. وقتی به 4K می‌روید، متوجه می‌شوید تفاوت آن به اندازه رفتن از SD‌ به HD است. پس ما آن را خیلی جدی می‌گیریم.

 

Scorpio

هنوز مشخص نیست آیا ایکس‌باکس اسکورپیو هم از بلوری پلیر 4K استفاده می‌کند یا خیر.

دلیل بعدی، همانطور که قبلا اشاره شد، این است که با وجود رشد دنیای دیجیتال، رسانه‌های فیزیکی هنوز در سطح دنیا اهمیت زیادی دارند.

اگر به کل دنیا نگاه کنید، متوجه می‌شوید همه جا از لحاظ دیجیتالی و آنلاین در یک حد نیست. ممکن است بگویید از لحاظ امکانات 4K هم در یک حد نیستند، اما به اعتقاد من پتانسیل رسانه‌های فیزیکی همه جا وجود دارد. برای کسایی که دنبال بهترین‌ها هستند، بلوری پلیر 4K خیلی جذاب است. خیلی جاها در دنیا هست که به خاطر سرعت اینترنت‌شان نمی‌توانند از رسانه دیجیتال استفاده کنند، اما به رسانه فیزیکی دسترسی دارند.

پنلو ادامه داد:

پس آره، من خوشحالم که این تصمیم را گرفتیم. من طرفدار 4K‌ هستم، چون به کل دنیا نگاه می‌کنم. همچنین این یک نقطه قوت برای ما نسبت به PS4 Slim محسوب می‌شود.

در همان روزی که PS4 Pro و PS4 Slim معرفی شدند، مایکروسافت توییتی منتشر کرد که صراحتا به بلوری پلیر 4K در ایکس‌باکس وان اس اشاره می‌کرد. پنلو توضیح داد که این‌ها نشانه بی‌احترامی نیست و بخشی از بازاریابی محصولات به‌شمار می‌رود.

اندرو هاوس، رئیس پلی‌استیشن درباره اینکه چرا سونی تصمیم گرفت بلوری پلیر 4K در کنسولش نگذارد، توضیح داده بود:

رسانه‌های فیزیکی هنوز بخش بسیار مهمی در بازی‌ها هستند، اما احساس ما این است که درباره ویدیوها، گرایشات کم کم به سمت دیجیتالی شدن می‌رود. این دومین مورد قابل استفاده بین طرفداران و مشتری‌های ما بوده، پس تمرکز بیشتری روی آن گذاشتیم.

پلی‌استیشن 4‌ اسلیم و ایکس‌باکس وان اس هم‌اکنون در بازار با قیمت ۳۰۰ دلار موجود هستند. PS4 Pro آبان‌ماه سال جاری با قیمت ۴۰۰ دلار عرضه می‌شود، درحالی که اسکورپیو برای عرضه در پاییز سال ۹۶ درنظر گرفته شده و هنوز قیمتی هم برای آن تعیین نشده است. در مصاحبه با یوروگیمر وقتی از آلبرت پنلو سوال شد که آیا اسکورپیو قیمت پایینتری از PS4 Pro خواهد داشت، وی پاسخ داد:

دفعه بعدی که با هم صحبت کنیم، موضوع جالبی برای بحث خواهد بود!

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب