بی‌ام‌و زیباترین کراس اوور دنیا را معرفی کرد

بی‌ام‌و برای نمایشگاه خودروی پاریس از یک اتومبیل Crossover که شبیه به کوپه ساخته شده رونمایی کرد تا ترکیب محصولات این شرکت چشم‌گیرتر شود

بی‌ام‌و زیباترین کراس اوور دنیا را معرفی کرد

بی‌ام‌و برای نمایشگاه خودروی پاریس از یک اتومبیل Crossover که شبیه به کوپه ساخته شده رونمایی کرد تا ترکیب محصولات این شرکت چشم‌گیرتر شود. شاید برای خیلی از دنبال‌کننده‌های اخبار خودروها؛ معرفی یک Crossover دیگر که از نظر طراحی و شکل ظاهری مشابه یک کوپه است کمی عجیب به‌نظر برسد اما به‌هر حال با یک مدل دیگر از برند بی‌ام‌و روبرو هستیم. بالاخره مدل مفهومی BMW X2 در این نمایشگاه ظاهر شد و به‌نظر می‌رسد که خیلی چشم‌گیرتر از چیزی است که پیش از این تصور می‌شد.

بی‌ام‌و با X2 نشان داده که واقعا می‌خواسته طراحی اسپورت را با عملکردهای کارآمد برای زندگی روزمره ترکیب کند. به‌جرأت می‌توان گفت که تا به‌حال هیچ Crossover مشابه کوپه‌ای مانند X2 ساخته نشده بود.

«کریم حبیب» رئیس تیم طراحی بی‌ام‌و در این خصوص می‌گوید: "مدل مفهومی بی‌ام‌و X2 یک بدنه با نهایت سرعت در حرکت در کنار شتاب پایین یک کوپه است در حالی‌که ساختار آن از ساختار قوی و محکم مدل X بهره می‌برد. در حقیقت با یک اتومبیل اسپورت اما با یک شخصیت قوی روبرو هستیم. مدل X2 به ما این امکان را می‌دهد که قابلیت‌های جدیدی برای طراحی برند بی‌ام‌و در دسترس قرار بگیرد."

با این‌که این اولین SUV کوپه در تاریخ بی‌ام‌و نیست؛ اما به‌عقیده بسیاری زیباترین آن‌ها است که تا به‌حال ساخته شده است. بی‌ام‌و X2 یک مدل مفهومی فوق‌العاده زیبا و بسیار بهتر از مدل‌های X4 و X6 است. هرچند که این طرح تنها یک طرح مفهومی است اما نکات ریزی در آن لحاظ شده که شخصیت خاصی به آن می‌بخشد. در چراغ‌های جلوی آن "X" حک شده و هلال‌های روی ستون‌های C آن تا اندازه‌ای یادآور مدل‌های کلاسیکی مانند 3.0CSL است که به زیبایی و نهایت ظرافت و دقت در آن دیده می‌شود.

اما طراحی اصلی آن‌هم فوق‌العاده جذاب و زیباست. سقف آن اسپورتی ساخته شده؛ برآمدگی جلوی آن کم است و چراغ‌های جلوی آن به شکل باریک و عصبانی طراحی شده است. طراحی به شکلی انجام شده که میزان هوای زیادی را به درون خود می‌کشد. باید گفت X2 اسپورتی‌ترین مدل SUV بی‌ام‌و است که تا به‌حال معرفی شده است. مدل X2 به‌نوعی طراحی X4 را زیر سئوال برده است.

بی‌ام‌و X2 روی همان معماری UKL ساخته می‌شود که در شالوده بی‌ام‌و X1 و Mini Clubman به‌کار گرفته شده است. در این خودرو؛ سیستم xDrive All-wheel در دسترس است؛ اما اگر برای بازار آمریکا ساخته شود خبری از xDrive نخواهد بود. با توجه به این‌که از نظر ساختاری شباهت زیادی با X1 دارد؛ تجربه رانندگی آن خیلی شبیه به مدل قبلی است؛ ولی بی‌ام‌و ادعا می‌کند X2 اسپورتی‌تر از X1 است. اگر این خبر صحت داشته باشد؛ علاقه‌مندان بی‌ام‌و بیش از اندازه هیجان‌زده می‌شوند.

سیستم انتقال قدرت این خودرو همان موتورهای چهار سیلندر بنزینی و دیزلی هستند که احتمالا در کنار آن یک توربوی 1.5 لیتری هم استفاده می‌شود. اما باز هم به‌نظر می‌رسد که اگر X2 وارد بازار آمریکا شود؛ B48 جدید چهار سیلندری بنزینی تنها موتور آن خواهد بود. تمام موتورها به سیستم گیربکس اتوماتیک Aisin مجهز هستند اما احتمالا برای بازار اروپا مدل شش سرعته دستی نیز درنظر گرفته می‌شود.

اطلاعات بیشتر درباره قیمت و زمان احتمالی عرضه به بازار اعلام نشده ولی انتظار می‌رود که زودتر از سال 2018 شاهد آن نباشیم.

بی‌ام‌و زیباترین کراس اوور دنیا را معرفی کرد
بی‌ام‌و زیباترین کراس اوور دنیا را معرفی کرد
بی‌ام‌و زیباترین کراس اوور دنیا را معرفی کرد
بی‌ام‌و زیباترین کراس اوور دنیا را معرفی کرد
بی‌ام‌و زیباترین کراس اوور دنیا را معرفی کرد
منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب