رونمایی باتری‌هایی با قابلیت خم شدن و انعطاف پذیری بالا

هم اکنون کمپانی پاناسونیک به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تامین کنندگان باتری گوشی‌های هوشمند در جهان محسوب می‌شود و بخش عمده ای از این کسب و کار را به خود اختصاص داده است.

رونمایی باتری‌هایی با قابلیت خم شدن و انعطاف پذیری بالا

هم اکنون کمپانی پاناسونیک به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تامین کنندگان باتری گوشی های هوشمند در جهان محسوب می شود و بخش عمده ای از این کسب و کار را به خود اختصاص داده است.

این شرکت امروز از باتری لیتیوم یونی جدید پرده برداشت که از قدرت انعطاف پذیری آن در نوع خود بی نظیر است. از این باتری که تنها 0.55 میلیمتر ضخامت دارد می توان در انواع دستگاه های پوشیدنی و تراشه های الکترونیکی مورد استفاده قرار داد.

به گفته پاناسونیک، این باتری قابل شارژ از انعطاف پذیری فراتری از استانداردهای کشور ژاپن برخوردار است به طوری که از شعاع خم شدگی R40mm و زاویه چرخش ±15 درجه ای برخوردار است.

نکته جالب این جاست که این باتری حتی در حالت خم شدگی نیز، ویژگی های خود را حفظ خواهد کرد و می توان همانند بسیاری از باتری ها از آن استفاده کرد. همچنین، این قابلیت در هنگام شارژ نیز حفظ خواهد شد.

در خصوص امنیت این باتری نیز، پاناسونیک عنوان کرده است که امنیت این محصول به اندازه ایست که می توان آن را بر روی دستگاه هایی همانند مچ بندها و لباس های هوشمند که بر روی بدن انسان قرار می گیرند، نصب کرد.

"قسمت های داخلی و خارجی این باتری به گونه ای هنرمندانه و با روکشی جدید پوشانده شده است که از آن در برابر هر گونه آسیب و یا گرم شدن احتمالی در حین خم شدن و یا چرخاندن، محافظت می کند. این موضوع، امنیت باتری را و همچنین قابل اعتماد بودن آن را برای استفاده در دستگاه های پوشیدنی و سایر دستگاه ها تضمین می کند."

قرار است اولین مرحله از عرضه این باتری ها، از روزهای پایانی اکتبر 2016 آغاز شود. هنوز مراحل ساخت و توسعه این محصول برای تولید انبوه نهایی نشده و پاناسونیک در نظر دارد تا با کم کردن ضخامت این باتری، آن را برای استفاده در دستگاه های مرتبط با تکنولوژی اینترنت اشیا آماده کند.

ناگفته نماند که در حال حاضر، تنها نقطه ضعف این باتری ظرفیت پایین 60 میلی آمپر ساعتی آن است که نمی تواند برای ساعت های هوشمند، چندان کاربردی باشد. مدل های کوچک تر نیز با ظرفیت ذخیره سازی 17.5 و 40 میلی آمپر ساعتی، از ماه آینده عرضه خواهند شد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب