۵ فناوری که هر کارآفرین موفق نیاز دارد!

این روزها تبدیل شدن به یک کارآفرین به مراتب سهل‌الوصول‌تر از گذشته شده است. اینترنت فرصت‌های تازه‌ای را پیش روی مردم قرار داده است. فرصت‌هایی که به واسطه فناوری به طور یکسان در اختیار همگان قرار دارد.این روزها تبدیل شدن به یک کارآفرین به مراتب سهل‌الوصول‌تر از گذشته شده است. اینترنت فرصت‌های تازه‌ای را پیش روی مردم قرار داده است. فرصت‌هایی که به واسطه تکامل فناوری به طور یکسان در اختیار همگان قرار دارد. با وجود این چنین فرصت‌ها و فناوری‌های نوینی بازهم هیچ‌کس به شما نمی‌گوید، موفق بودن در یک کسب و کار رهاورد ساده‌ای به شمار رفته و شما با کمترین زحمت ممکن می‌توانید در دنیای کسب و کار خوش بدرخشید. هر کارآفرینی که تمایل دارد در کسب‌وکار خود به سودآوری کلانی برسد، باید با تعدادی از فناوری‌های قدرتمند این روزهای دنیای فناوری آشنا شود.

1.Cloud

به رغم آن‌که به نظر می‌رسد، فناوری رایانش ابری مفهوم جدیدی است، اما واقعیت این است که این فناوری بیش از یک دهه است در دنیای کسب‌وکار حرفه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر دوست دارید یک ایده اولیه درباره کلاود به دست آورید به جی‌میل فکر کنید. سرویسی که بر پایه رایانش ابری کار می‌کند. کلاود نه تنها به مالکان کسب‌وکارها اجازه می‌دهد، با بودجه محدود، نوآوری‌های خلاقانه‌ای را ابداع کنند، بلکه به آن‌ها اجازه می‌دهد با کاهش هزینه‌های مربوط به سرمایه‌گذاری و پرداخت هزینه‌های ماهیانه از سرویس‌هایی متناسب با کسب‌وکار خود استفاده کنند. در حال حاضر سه گونه اصلی از سرویس‌های کلاود به نام‌های نرم‌افزار به عنوان سرویس Software as a Service (SaaS)، پلتفرم به عنوان سرویس Platform as a Service (PaaS) و زیرساخت به عنوان سرویس Infrastructure as a Service (IaaS) در اختیار کاربران قرار دارد. البته گونه‌های دیگری همچون امنیت نیز وجود دارند، اما طیف بسیار گسترده‌ای از سرویس‌های کلاود درون این سه انشعاب اصلی طبقه‌بندی می‌شوند.

 در حالی که این روزها "نرم‌افزار به عنوان سرویس" به شدت نزد کاربران محبوب شده است. اما چند سالی است "زیرساخت به عنوان سرویس" نیز مورد توجه شرکت‌های بزرگ دنیای فناوری قرار گرفته است. با استفاده از سرویس‌های کلاود شما این توانایی را دارید تا یک دسکتاپ کامل و همه برنامه‌های متعلق به آن‌را در کلاود میزبانی کرده و از هر مکانی و با استفاده از یک ارتباط اینترنتی و روی هر دستگاهی به آن دسترسی داشته باشید. "زیرساخت به عنوان سرویس" به شما اجازه می‌دهد، تمامی عناصر بنیادین فناوری اطلاعات همچون سرورها، وب سرورها، میل‌سرورها و... را در اختیار داشته باشید و همه آن‌ها را درون یک مرکز داده میزبانی کنید. این بدان معنا است که شما دیگر از بابت موضوعاتی همچون از کار افتادگی، بازیابی، پشتیبان‌گیری، به‌روزرسانی و تمامی مسائلی که هزینه‌بر بوده و مانع از دست‌یابی شما به موفقیت می‌شوند، دغدغه‌ای نخواهید داشت. "بستر به عنوان سرویس" پارادایومی برای رهایش سیستم‌عامل و سرویس‌های وابسته به آن (از قبیل ابزارهای CASE، محیط‌های توسعه یکپارچه IDE برای توسعه نرم‌افزارها) بوده که به مصرف کننده اجازه می‌دهد، بدون آن‌که به دانلود یا نصب ابزارها نیازی داشته باشد، از آن‌ها استفاده کند. PaaS بستر و محیطی را فراهم می‌کند که به طراحان اجازه می‌دهد برنامه‌ها و سرویس‌های خود را با اتکا بر اینترنت تولید کنند. در مجموع می‌توانیم این‌گونه عنوان کنیم، اگر یک کارآفرین هستید باید نگاه شما به کلاود جدی‌ باشد.

2. Smartphone/Tablet

انقلاب تلفن‌های همراه به خوبی توانسته است دنیای پیرامون ما را تحت الشعاع خود قرار دهد. هر کارآفرین موفقی به خوبی می‌داند، گوشی هوشمند یا تبلت مناسبی که در اختیار دارد یک گنج گران‌بها به شمار می‌رود. البته بر مبنای اولویت‌های کاری می‌توانید هر دو آن‌ها را همزمان در اختیار داشته باشید. البته زمانی که صحبت از یک تبلت به میان می‌آید، آی‌پاد اولین گزینه‌ای است که بسیاری به آن فکر می‌کنند.

آی‌پاد محصولی است که هر یک از قابلیت‌های آن به خوبی طراحی شده‌اند. صفحه‌نمایش، برنامه‌ها، قابلیت استفاده، سرعت بالا و دیگر مولفه‌های آن به خوبی کار می‌کنند. نه تنها دوربین آی‌پاد خیلی خوب عمل می‌کند، بلکه خود دستگاه نیز به خوبی سیگنال‌های وای‌فای را دریافت می‌کند. صفحه‌نمایش این ابزار به ویژه زمانی‌که در مسافرت‌ هستید و از برنامه Maps استفاده کنید، اطلاعات را به شکل واضحی پیش روی چشمان شما قرار می‌دهد. تنها مشکل این ابزار زمانی است که از 3G استفاده می‌کنید. در این حالت به سرعت باتری دستگاه تخلیه می‌شود. زمانی که صحبت از گوشی‌های هوشمند به میان می‌آید، بیشتر مردم ترجیح می‌دهند بازهم از محصولات اپل استفاده کنند. با این وجود نباید از محصولات تولید شده

منبع :