مقاله کاظم قلم چی : برنامه‌ی راهبردی آزمون ها

آیا برنامه‌ی آزمون‌ها با برنامه‌ی مدرسه تفاوتی دارد؟ چقدر و چرا ؟ چگونه می‌توان برنامه‌ی راهبردی آزمون‌ها را با برنامه‌ی دانش آموز هماهنگ کرد؟

مقاله کاظم قلم چی : برنامه‌ی راهبردی آزمون ها

برنامه ی راهبردی آزمون ها 


آیا برنامه ی آزمون ها با برنامه ی مدرسه تفاوتی دارد؟ چقدر و چرا ؟

چگونه می توان برنامه ی راهبردی آزمون ها را با برنامه ی دانش آموز هماهنگ کرد؟

برنامه ی راهبردی آزمون های کانون هماهنگ با برنامه ی مدرسه است . اما برخی دانش آموزان و اولیا سوال هایی را مطرح می کنند. مثلا این که در بعضی درس ها برنامه ی مدرسه عقب تر یا جلوتر است . برای حل این مشکل چند راه حل وجود دارد سه  راه حل در خود برنامه قرار دارد و یک راه حل هم در دست خود شماست . 


راه حل اول دربرنامه ی راهبردی: نیمه پوششی بودن مباحث درسه آزمون اول 

 در ابتدای سال درس های هر آزمون به صورت نیمه پوششی مطرح می شود . در سه آزمون اول مباحث به صورت نیمه پوششی مطرح می شوند تا اگر در آزمون اول معلم شما یا خود شما کمی عقب ماندید در آزمون دوم وسوم جبران کنید .به این ترتیب در هر آزمون حداکثر به دو یا سه سوال جواب نمی دهید ومی توانید وقت خود را روی بقیه ی سوال ها بگذارید


راه حل دوم در برنامه ی راهبردی:سوال های موازی 

برای سال های دبستان و هفتم وهشتم و نهم و دهم و سوم دبیرستان درکنار سوال های هر درس یک مجموعه سوال موازی برای دانش آموزانی که معلمانشان کمی عقب تر هستند مطرح می شود .


راه حل سوم در برنامه ی راهبردی: ایستگاه های جبرانی 

پس از هر سه یا چهار آزمون ، دربرنامه ی راهبردی آزمون ها یک ایستگاه جبرانی قرار دارد و شما می توانید قسمت هایی که خودتان عقب مانده بودید یا در مدرسه دیرتر تدریس شده بود را جبران کنید .


راه حل چهارم : راه حل های خود شما برای تلفیق برنامه ی مدرسه و کانون 

چند راه حل وجود دارد :

 ازقبل می دانید دریک درس عقب هستید یا در مدرسه تدریس نشده . به مادر و پدر و پشتیبان و مهم تر ازهمه به خودتان می گویید که در آن درس اصلا توقع ندارید یا توقع کم تری از خودتان دارید 

فقط به سوال هایی که در مدرسه تدریس شده و  قبلا خوانده اید پاسخ می دهید و با تمرکز روی این سوال ها نمره های بهتری کسب می کنید یعنی وقت خود را روی تعداد کم تری از سوال ها متمرکز می کنید

 تعدادی از دانش آموزان برتر، وقتی تدریس مدرسه عقب تر است خودشان پیش خوانی می کنند .

برای کنکوری ها و تیزهوشانی ها که سوال هایشان از سال های قبل هم مطرح می شود درصورتی که نرسیده باشید درس های سال های قبل را مطالعه کنید بر مبنای دانش خودتان از آموخته های سال های قبل پاسخ می دهید .به این ترتیب میزان تسلط واقعی خود را نیز می سنجید که بدون مطالعه ی قبلی چقدر از مطالب را به خاطر می آورید و دانش تان عمیق است .

برنامه ی راهبردی آزمون ها با برنامه ی رسمی آموزش و پرورش و سرعت متعادل پیشرفت معلمان و دبیران تنظیم شده است اما طبیعی  است که در هرمدرسه ای بنا به شرایط مدرسه و معلمان در یکی دو درس ناهماهنگی وجود داشته باشد این فقط مخصوص یک دانش آموز نیست . این شرایط برای همه وجود دارد و همه در شرایط یکسان هستند شما باید این توانایی را داشته باشید که مساله  را مدیریت کنید و شرایط  خودتان را با شرایط عمومی مدارس کشور که برنامه ی آزمون های کانون بر آن اساس تنظیم شده تلفیق کنید . 

 هدف از درس خواندن حل مسائل علمی و زندگی خودشماست . تلفیق شرایط و نیازهای خودتان با برنامه ی مدرسه و کانون یکی از مسائل مهمی است که می توانید با تفکر و مشورت گرفتن از پدر ومادر و دوستان و پشتیبان حل کنید . در این میان خود شما نقش تعیین کننده ای دارید پدران و مادران نیز بهترین مشاوران فرزندان برای کمک های فکری و راهنمایی ایشان در چالش های زندگی هستند تلفیق برنامه ی دانش آموز و نیازهای او با مدرسه وبرنامه ی آزمون ها یکی از این چالش ها در دوران مدرسه است.   

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب