نوروز 96

پنج ووشوکار ایران در نیمه نهایی

روز نخست از رقابت‌های ووشوی قهرمانی جوانان جهان در بلغارستان با صعود پنج سانداکار ایران به مرحله نیمه نهایی همراه شد.



روز نخست از رقابت های ووشوی قهرمانی جوانان جهان در بلغارستان با صعود پنج سانداکار ایران به مرحله نیمه نهایی همراه شد.

به گزارش ایسنا، رقابت های ووشوی قهرمانی جوانان جهان با حضور نمایندگان 51 کشور در شهر «بورگاس» بلغارستان آغاز شد و تا 12 مهرماه ادامه خواهد داشت.
تیم جوانان ووشوی ایران در دو بخش تالو و ساندای دختران و پسران در این رویداد شرکت کرده است.
امروز و درحالیکه تنها مسابقات بخش ساندا برگزار شد، «فاطمه ویسی»، «حمیدرضا سهندی»، «یوسف صبری»، «محمدمهدی گرشاسبی» و «آرمین افراز» با غلبه بر حریفان خود به مرحله نیمه نهایی صعود کردند.
«کوثر میرزا حسینی»، «مائده هاشمی» و «فرشاد نظرنیا» نیز با قبول شکست مقابل حریفان خود از رسیدن به مراحل پایانی بازماندند.
رقابت‌های مرحله نیمه نهایی ساندا، صبح جمعه و دیدارهای فینال ساندا نیز جمعه شب برگزار می‌شود.
سپس رقابت‌های تالوی دختران و پسران از روز شنبه آغاز خواهد شد.

**نتایج روز نخست بدین شرح است:
ساندای دختران/
در وزن 52 کیلوگرم «فاطمه ویسی» که در دور نخست با قرعه استراحت روبرو شده بود در ادامه به مصاف «اودری میکس» از آمریکا رفت و در حالیکه راند نخست را با شکست به اتمام رساند در دو راند بعدی به پیروزی رسید تا این دیدار دشوار را به سود خود خاتمه دهد.
ویسی در مرحله نیمه نهایی به مصاف «تی هانگ انگوئن» از ویتنام خواهد رفت.
در وزن 48 کیلوگرم «کوثر میرزاحسینی» با قبول شکست برابر ووشوکار هندی از گردونه مسابقات کنار رفت.
در وزن 60 کیلوگرم «مائده هاشمی» برابر حریف قدرتمند چینی شکست خورد و به کار خود در رقابت های قهرمانی جوانان جهان پایان داد.

ساندای پسران/
در وزن 60 کیلوگرم «حمیدرضا سهندی» ابتدا به دیدار «انوگ فان» از ویتنام رفت و با ارائه مبارزه‌ای تماشایی در دو راند به برتری رسید.
وی سپس در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف «ساچین» از هند رفت و در مبارزه‌ای نفس گیر به برتری رسید.
سهندی در راند اول شکست خورد، اما در دو راند بعدی به پیروزی رسید تا این نبرد دشوار را به سود خود خاتمه داده و به نیمه نهایی صعود کند. سانداکار کشورمان در مرحله نیمه نهایی به مصاف «مین سو کیم» از کره جنوبی خواهد رفت.
در وزن 65 کیلوگرم «آرمین افراز» در نخستین مبارزه خود در مرحله یک هشتم نهایی برابر «آلسکاندر راسی» از لبنان پیروز شد.
وی در مرحله یک چهارم نهایی به رقابت با «سردار نیگماتوف» از ازبکستان پرداخت و در دو راند متوالی به پیروزی رسید تا به جمع چهار نفر پایانی راه یابد.افراز در مرحله نیمه نهایی با «ژن شی» از چین روبرو می شود.
در وزن 70 کیلوگرم «یوسف صبری» در نخستین مبارزه بر «ماگمد ایلیاسف» از روسیه به پیروزی رسید.
وی در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف «پتروف» از بلغارستان رفت و در دو راند متوالی به پیروزی رسید تا راهی نیمه نهایی شود. وی در مرحله نیمه نهایی با «وان لی» از ویتنام روبرو می شود.
در وزن 75 کیلوگرم «محمدمهدی گرشاسبی» ابتدا «جرج مارین» از رومانی را در دو راند متوالی شکست داد.
سانداکار شایسته ایران در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف «سلطان گایزوف» قهرمان جوانان اروپا از روسیه رفت و در دو راند به پیروزی دست یافت تا راهی نیمه نهایی شود. وی در مرحله نیمه نهایی با «اسن سلمان» از الجزایر رقابت می‌کند.
در وزن 80 کیلوگرم «فرشاد نظرنیا» پس از استراحت در دور نخست با سانداکار قدرتمند چین روبرو شد و در حالیکه راند نخست را به سود خود خاتمه داده بود، در دو راند بعدی مغلوب شد و در نهایت شکست خورد و از گردونه مسابقات کنار رفت.

منبع :