انجام نادرست دراز و نشست باعث دیسک کمر و گردن می‌شود

‌یک دکترای فیزیولوژی ورزشی گفت: انجام نادرست دراز و نشست باعث دیسک کمر و گردن می‌شود.

انجام نادرست دراز و نشست باعث دیسک کمر و گردن می‌شود

وحید ولی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا بیان کرد: حرکت دراز و نشست عضلات شکم را تقویت می‌کند و از آن لحاظ که بر روی بخش‌های مرکزی بدن تاثیر می‌گذارد، دارای اهمیت است.

وی اظهار کرد: حرکات دراز و نشست انواعی دارد که برخی از آنها منسوخ شده‌اند و در صورت تمرین، بدن دچار آسیب می‌شود. انجام نادرست دراز و نشست به عضلات کمر فشار وارد می‌کند و علاوه بر کمردرد باعث دیسک گردن نیز می‌شود.

ولی‌پور با اشاره به اینکه تصور مردم بر این است که دراز و نشست در از بین رفتن چربی دور شکم موثر است، ادامه داد: این تصور اشتباه است و با انجام این حرکت آن هم در درازمدت تنها مقدار ناچیزی از چربی دور شکم از بین می‌رود.

این عضو هیأت علمی دانشگاه لرستان اضافه کرد: این تصور که تنها با انجام دراز و نشست چربی دور شکم از بین می‌رود اشتباه است و این چربی اضافه با رژیم، ورزش مناسب و انجام ورزش‌هایی چون دویدن و شنا کمتر خواهد شد.

این مدرس دانشگاه خاطرنشان کرد: در واقع با انجام تعداد زیادی دراز و نشست چربی شکم از بین نمی‌رود و بهتر است بدانید که این تصور که فقط با انجام یک ورزش خاص، می‌توانید این چربی‌ها را آب کنید غلط است.

ولی‌پور یادآور شد: دراز و نشست عضلات شکم را محکم می‌کند و ظاهر بهتری به آن می‌دهد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب