فناوری نانو در درمان سرطان درخشید

محققان دانشگاه استنفورد با استفاده از نانو ذرات آهن موفق به تحریک سیستم ایمنی و درمان سرطان شدند.

فناوری نانو در درمان سرطان درخشیدبه گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از مدیکال اکسپرس، نانوذرات آهن ماکروفاژ های مربوط به تومور را در سیستم ایمنی تحریک کرده و سبب می شوند سیستم ایمنی با بیماری مبارزه کند.

در افراد سالم، ماکروفاژها به راحتی سلول های تومور را تشخیص داده و آنها را از بین می برند؛ ولی در افراد مبتلا به سرطان، سلول های تومور ماکروفاژ ها را در برابر تومور غیر فعال می کنند و از طرفی آنان را وادار به ترشح فاکتورهایی می کنند که به رشد تومور کمک می کند.

در این مطالعه محققان موش های سرطانی را به سه گروه تقسیم کردند؛ گروه اول نانوذراتی دریافت کردن که در آن داروهای شیمی درمانی قرار داشت، گروه دوم نانوذرات بدون داروی شیمی درمانی دریافت کردند و گروه سوم هیچ درمانی نگرفتند. نتیجه نشان داد در گروهی که نانوذرات را با داروهای شیمی درمانی دریافت کردند، ماکروفاژ ها فعال می شوند و سلول های سرطانی را مورد حمله قرار می دهند. محققان معتقدند که این روش برای درمان سرطان در انسان نیز کارایی فوق العاده ای دارد. تحقیقات نشان می دهد داروی ferumoxytol که توسط سازمان غذا و دارو تایید شده، بهترین گزینه برای درمان سرطان با نانوذرات در انسان است.

نتایج این تحقیقات در نشریه Nature Nanotechnology منتشر شده است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب