هواوی در حال ساخت ساعت هوشمندی با پلتفرم تایزن است

هم اکنون بازار گوشی‌های هوشمند هوشمند تحت سلطه پلتفرم هایی همچون iOS و اندروید است اما وقتی به سراغ محصولات پوشیدنی همانند ساعت‌های هوشمند می‌رویم، تولیدکنندگان گزینه‌های بیشتری را پیش روی خود دارند.

هواوی در حال ساخت ساعت هوشمندی با پلتفرم تایزن است

در حال حاضر، سیستم عامل اندروید ور گوگل به عنوان یکی از محبوب‌ترین پلتفرم ها، توسط سازندگان دستگاه های پوشیدنی مورد استفاده قرار می گیرد، اما پلتفرم دیگری به نام تایزن نیز وجود دارد که دستاورد مهندسان کمپانی سامسونگ است.

حال به نظر می رسد که علاوه بر این شرکت کره ای که محصولات پوشیدنی خود را به این سیستم عامل مجهز کرده است، کمپانی نام آشنای دیگری به نام هواوی نیز قصد دارد تا در آینده ای نزدیک محصولی را تحت این سیستم پلتفرم روانه بازار کند.

بر اساس جدیدترین گزارش ها، این شرکت چینی به زودی از ساعت هوشمند جدیدی مبتنی بر پلتفرم تایزن رونمایی خواهد کرد. البته هنوز این خبر به صورت رسمی تایید نشده و فعلاً در حد شایعه است.

اما از آن جایی که هواوی تمایل چندانی به استفاده از پلتفرم اندروید ور ندارد، می توانیم نسبت به وقوع این اتفاق خوشبین باشیم. دلیل این امر نیز در محدودیت هاییست که گوگل برای شخصی سازی این پلتفرم برای کمپانی های تولید کننده دستگاه های پوشیدنی ایجاد می کند.

هنوز حرفی از زمان رونمایی و عرضه این محصول به میان نیامده و از آن جایی که این شرکت، چندی پیش اعلام کرده بود که تصمیمی برای عرضه ساعت هوشمند تا پایان سال جاری میلادی ندارد، می توان انتظار داشت که این محصول در اوایل سال 2017 معرفی و روانه بازار شود.

منبع :جمع بندی نیم سال اول از دین و زندگی 1 دهم
دهم رياضى     دبیر : محمد رضایی بقا