تاثیر عجیب عسل رقیق شده در درمان عفونت ادراری

متخصصان انگلیسی معتقدند ترکیب عسل و آب می‌تواند سلاح موثری در برابر عفونت‌های ادراری در بیمارانی باشد که در بیمارستان بستری هستند.

تاثیر عجیب عسل رقیق شده در درمان عفونت ادراری

بررسی متخصصان دانشگاه "ساوث‌همپتون" نشان می‌دهد عسل رقیق‌شده مانع می‌شود باکتری‌های معمول روی سطوحی همچون پلاستیک‌ها، لایه‌های چسبناکی بوجود آورند که به سختی از بین می‌روند.

به لحاظ تئوریک، عسل رقیق‌شده می‌تواند در پاک کردن سوندهای ادراری از عفونت‌های احتمالی موثر باشد. هرچند لازم است آزمایش‌های بیشتری انجام شود تا این اطمینان بدست آید که این روش برای انسان‌ها نیز بی‌خطر است.

از سال‌های خیلی دور افراد از عسل به عنوان ماده ضد عفونی کننده استفاده می‌کرده‌اند. این ماده همچنین برای درمان سوختگی و جراحت‌ها کاربرد داشته است.

متخصصان انگلیسی در این بررسی از نوعی عسل تیره رنگ تولید شده در استرالیا و نیوزیلند استفاده کرده‌اند که آنتی باکتریال است. همچنین به گفته آنان دیگر انواع عسل هم می‌تواند همین ویژگی را داشته باشد هر چند روی آنها بررسی نشده است.

محققان انگلیسی همچنین تاکید کرده‌اند که هنوز مشخص نیست چرا عسل مانند ترکیبی آنتی‌باکتریال عمل می‌کند و چگونه در مثانه از خود مقاومت نشان می‌دهد و بنابراین انجام مطالعات بیشتر در این زمینه ضروری است.

منبع :پاسخ تلفنی به سوالات شما درباره کنکور 97

با درصدهای تخمینی در کنکور 97 , احتمال دارد چه رتبه ای بیاورم و کجا می توانم قبول شوم؟

آیا برای ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور (معدل, کد سهمیه و ...) باز هم زمان دارم؟

کنکور 98 به چه صورت خواهد بود ؟

انتخاب رشته و دانشگاه را از همین امروز با مشاوران شروع کنید

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب