تاثیر عجیب عسل رقیق شده در درمان عفونت ادراری

متخصصان انگلیسی معتقدند ترکیب عسل و آب می‌تواند سلاح موثری در برابر عفونت‌های ادراری در بیمارانی باشد که در بیمارستان بستری هستند.

تاثیر عجیب عسل رقیق شده در درمان عفونت ادراری

بررسی متخصصان دانشگاه "ساوث‌همپتون" نشان می‌دهد عسل رقیق‌شده مانع می‌شود باکتری‌های معمول روی سطوحی همچون پلاستیک‌ها، لایه‌های چسبناکی بوجود آورند که به سختی از بین می‌روند.

به لحاظ تئوریک، عسل رقیق‌شده می‌تواند در پاک کردن سوندهای ادراری از عفونت‌های احتمالی موثر باشد. هرچند لازم است آزمایش‌های بیشتری انجام شود تا این اطمینان بدست آید که این روش برای انسان‌ها نیز بی‌خطر است.

از سال‌های خیلی دور افراد از عسل به عنوان ماده ضد عفونی کننده استفاده می‌کرده‌اند. این ماده همچنین برای درمان سوختگی و جراحت‌ها کاربرد داشته است.

متخصصان انگلیسی در این بررسی از نوعی عسل تیره رنگ تولید شده در استرالیا و نیوزیلند استفاده کرده‌اند که آنتی باکتریال است. همچنین به گفته آنان دیگر انواع عسل هم می‌تواند همین ویژگی را داشته باشد هر چند روی آنها بررسی نشده است.

محققان انگلیسی همچنین تاکید کرده‌اند که هنوز مشخص نیست چرا عسل مانند ترکیبی آنتی‌باکتریال عمل می‌کند و چگونه در مثانه از خود مقاومت نشان می‌دهد و بنابراین انجام مطالعات بیشتر در این زمینه ضروری است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
خرید کتاب