نوروز 96

پاسخ به سوال‌های دانش آموزان در کانال تلگرامی انسانی - 8 مهر

نمونه‌ای از پرسش و پاسخ‌های رایج در کانال تلگرامی دروس تخصصی انسانیپرسش دانش آموز:

روی جلد کتاب ابی ادب اختصاصی نوشته دوم سوم .. چرا دیگه دوم؟ ادبیات دوم همه‌ی رشته‌ها که مثل همه در ضمن چاپ 95 کتاب کی اماده میشه؟

پاسخ مشاور:

دانش‌آموزان مقطع سوم دبیرستان و پیش‌دانشگاهی هنوز باید کتاب‌های قبلی (دوم دبیرستان) را مطالعه کنند و کتاب‌های مقطع دهم مناسب آن‌ها نیست، و کتاب آبی ادبیات اختصاصی نیز برای دانش‌آموزان مقطع دهم کتابی مناسب نیست، لذا برای جلوگیری از اشتباه بر روی جلد همان عبارت دوم دبیرستان قید شده است. چاپ 95 نیز آماده‌ی چاپ است و به احتمال فراوان در چند روز آینده روانه‌ی بازرا می‌شود در چاپ 95 سؤال‌های کنکور سراسری 95 پاسخ تشریحی ضمیمه‌ی کتاب شده است.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

پرسش دانش آموز:

سلام دو تا سوال داشتم
سوال هایی که مربوط به عروض است خیلی وقت گیرند راهی برای زودتر رسیدن به جواب وجود دارد؟
سوال بعدی اینکه آرایه‌های تک بیت رو چه طور تشخیص بدم چون همیشه این جور سوالات رو اشتباه جواب میدم

پاسخ مشاور:


با سلام
پاسخگویی به سوالات عروض تکنیک‌های خاصی دارد که با تمرین تست‌های بیشتر میتوانید سرعت خود را بالاتر ببرید. همچنین از خلاصه درسهای عروض در سایت کانون استفاده کنید.
در مورد سوالات آرایه نیز حذف گزینه یکی از راه‌های یافتن پاسخ صحیح است.
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

پرسش دانش آموز:

استدلال قیاسی و استقرایی میشه توضیحش بدین با تشکر .


پاسخ مشاور:


باسلام
مفهوم این دو اصطلاح در چهارچوب کتاب روانشناسی:
استدلال استقرایی یعنی از یک امر جزیی نتیجه‌ی کلی بدست بیاید. مثلا از دیدن چند سیاه پوست آفریقایی بگوییم همه‌ی آفریقایی‌ها سیاه پوست هستند.
قیاس یعنی از یک تئوری کلی شروع کنیم و به نتیجه برسیم. مثلا در مقابل این پاسخ که محل زندگی ماهی خاردار که آبشش دارد کجاست؟می گوییم هر حیوانی که آبشش دارد در آب زندگی می‌کند، پس محل زندگی اش در آب است.
توضیح دقیق‌تر و انواع این دو مفهوم در علم منطق و اصول هست.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

پرسش دانش آموز: 

سلام.ببخشید واسه کنکور چه کتابایی خوبن؟..من امسال پیش دانشگاهیم ولی نمیدونم چطور برا کنکور اماده بشم و چه کتابی بخرم...لطفا راهنمایی کنید ...مرسی

پاسخ مشاور:


یکی از عوامل مؤثر در موفقیت، مدیریت منابع می‌باشد. ابتدا متن کتاب درسی را به دقت مورد بررسی قرار دهید.
از تهیه‌ی چندین عنوان کتاب اجتناب کنید پیشنهاد ما به شما مطالعه‌ی تست‌های استاندارد است. اولین تست استاندارد نیز سؤال‌های کنکور در چند سال گذشته می‌باشد. در کتاب‌های آبی کانون ابتدا تمامی تست‌های کنکور مربوط به آن مبحث آورده شده است، سپس چند سؤال (از آزمون‌های کانون) از مباحثی که تا کنون از آن‌ها در کنکور سراسری تستی مطرح نشده است و سپس چندین تست تألیفی نیز از مباحثی که تا به حال از آن‌ها در آزمون‌های کانون نیز نداشته‌ایم (زیرا هر سال این امکان وجود دارد در کنکور شاهد سؤال‌های جدید باشیم.) سوال آورده شده است.
در اقدام بعد برای بررسی سؤال‌های سخت‌تر می‌توانید به سراغ تست‌های کتاب سه‌سطحی بروید و دانسته‌های خود را با بررسی سوال های دشوار و دشوارتر محک بزنید.
کتاب‌های دوره‌ای مانند کتاب تابستان، جمع‌بندی پیش و پایه، کتاب نوروز و کتاب زرد (6 سال کنکور انسانی) را نیز داریم که شما می‌توانید دانسته‌های خود را مورد ارزیابی قرار دهید.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ  

پرسش دانش آموز: 

سلام و خسته نباشید از خوزستان ایمیل میدم من نمیتونم به پرسش های فرمولی اقتصاد پاسخ بدم خیلیاش راه حل های طولانی داره ایا راهای کوتاه تری هم هست؟ممنونم

تابع از ریاضی سوم تجربی
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( سوم تجربی)
دبیر : محمد صادق روحانی