تشویق نابینایان برای آشنایی با جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی تهران

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران از اجرای طرح "گردشگری با صدای مهر" به منظور ترغیب نابینایان برای آشنایی با جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی شهر تهران همزمان با آغار هفته گردشگری خبر داد

تشویق نابینایان برای آشنایی با جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی تهران

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران از اجرای طرح "گردشگری با صدای مهر" به منظور ترغیب نابینایان برای آشنایی با جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی شهر تهران همزمان با آغار هفته گردشگری خبر داد.

به گزارش ایسنا، رجبعلی خسروآبادی گفت: راهنمایان گردشگری، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان مرتبط با صنعت گردشگری می‌توانند با ارسال فایل‌های صوتی از جاذبه‌های گردشگری شهر تهران در این طرح مشارکت کنند.

او اجرای این طرح را در راستای تحقق شعار سازمان جهانی گردشگری سال 2016، "گردشگریِ برای همه" عنوان کرد و افزود: استفاده از جاذبه‌های گردشگری یک حق شهروندی است و نباید به دلیل معلولیت،  فردی را از حقوق شهروندی بی‌بهره گذاشت.

خسروآبادی ادامه داد: اولین برگ از کتابچه راهنمای گردشگری برای نابینایان که به خط بریل تهیه شده، در همایش "گردشگری برای همه" که در پردیس دانشگاه علامه طباطبایی برگزار می‌شود، رونمایی خواهد شد.

وی همچنین از همه علاقه‌مندان به حوزه گردشگری درخواست کرد، با ارسال یک فایل صوتی، حس خوب خود را از بازدید یک جاذبه تاریخی و طبیعی، با همشهریانی که امکان تجربه حس دیداری ندارند، به اشتراک بگذارند.

خسروآبادی افزود: تا پیش از فرارسیدن روز میراث فرهنگی، صداهای ارسالی به دبیرخانه "گردشگری با صدای مهر" داوری و  به انتخاب تعدادی از شهروندان روشن دل، به 10 صدای برتر که بهترین حس یک جاذبه تاریخی را به شنونده منتقل کند،  هدایایی اهدا می شود.

 طرح گردشگری با صدای مهر  تا روز ملی میراث فرهنگی اردیبهشت 96 ادامه دارد.

فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب