مهلت ثبت‌نام در مدارس «آموزش از راه دور» تا پایان مهرماه

مدیرکل آموزش از راه دور آموزش و پرورش گفت: امسال اولین تولید محتوای الکترونیک خودآموز به مدارس آموزش از راه دور ارسال خواهد شد.

مهلت ثبت‌نام در مدارس «آموزش از راه دور» تا پایان مهرماه

مدیرکل آموزش از راه دور آموزش و پرورش با اشاره به اینکه ثبت‌نام از متقاضیان در مدارس آموزش از راه دور تا پایان مهرماه ادامه خواهد داشت تا بتوانیم بازماندگان از تحصیل را جذب کنیم، گفت: امسال اولین تولید محتوای الکترونیک خودآموز به مدارس آموزش از راه دور ارسال خواهد شد.

به گزارش ایسنا، گودرز شاه‌حسینی در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه 1656 مدرسه آموزش از راه دور در اقصی‌نقاط کشور برای پوشش تحصیلی دانش‌آموزان داخل و خارج از کشور در کنار سایر مدارس در خدمت دانش‌آموزان هستند، اظهار کرد: رسالت مدارس از راه دور این است که در مواردی که امکان پوشش تحصیلی برای دانش‌آموزان اول و دوم متوسطه در مدارس عادی به سهولت انجام نمی‌شود بتواند امکان تحصیل را فراهم کند.

وی افزود: دانش‌آموزان لازم‌التعلیم که در سن قانونی هستند و لازم است تحصیل کنند، اما امکان ادامه تحصیل برای آنها وجود ندارد همچنین شاغلان و... می‌توانند از فرصت منعطف آموزش از راه دور استفاده کنند و تحصیل خود را کامل کنند.

مدیرکل آموزش از راه دور آموزش و پرورش با اشاره به حضور 2 میلیون و 913 هزار نفر در سیستم آموزش از راه دور تا کنون اظهار کرد: 441 هزار فارغ التحصیل ازراه دور داشته‌ایم و امیدواریم امسال با تمهید مقدمات بتوانیم جذب بیشتری داشته باشیم.

شاهمرادی با بیان اینکه زمان ثبت‌نام از متقاضیان در مدارس آموزش از راه دور تا پایان مهرماه ادامه دارد تا بتوانیم بازماندگان از تحصیل را تحت پوشش قرار دهیم، اظهار کرد: شناخت از مدارس از راه دور ضعیف است و همه مدارس از راه دور را نمی‌شناسند که باید روی این موضوع بیشتر کار کنیم.

وی افزود: کیفیت‌بخشی در تمامی مولفه‌های آموزشی را در اولویت قرار داده‌ایم و توسعه ضابطه‌مند مدارس در داخل و خارج از کشور تا جایی که امکان داشته باشد انجام می‌دهیم.

مدیرکل آموزش از راه دور آموزش و پرورش به تقویت بخش نظارت در مدارس از راه دور اشاره کرد و افزود: شبکه مشاوره تحصیلی برای همه مدارس از راه دور را در سال جاری تقویت می‌کنیم و امسال برای نخستین بار اولین تولید محتوای الکترونیک خودآموز به مدارس ارسال خواهد شد.

فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب