مهلت برگزاری انتخابات انجمن‌های اولیاء و مربیان تا 15 مهر

رییس انجمن اولیاء و مربیان شهر تهران گفت: مدیران مدارس باید حداکثر تا پایان نیمه اول مهرماه نسبت به برگزاری انتخابات و تشکیل انجمن اولیاء و مربیان هر آموزشگاه اقدام کنند.

مهلت برگزاری انتخابات انجمن‌های اولیاء و مربیان تا 15 مهر

رییس انجمن اولیاء و مربیان شهر تهران با اشاره به شروع برگزاری انتخابات این انجمن از 15 شهریور گفت: مدیران مدارس باید حداکثر تا پایان نیمه اول مهرماه نسبت به برگزاری انتخابات و تشکیل انجمن اولیاء و مربیان هر آموزشگاه اقدام کنند.

کامیاب صدری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه انجمن اولیاء و مربیان مدارس نماد همدلی و همراهی خانواده و مدرسه هستند و در مسیر تعالی جایگاه خانواده در نظام تعلیم و تربیت نقش بسزایی ایفا می‌کنند اظهار کرد: حضور حداکثری والدین در برگزاری انتخابات نقش بسزایی در توسعه و تقویت این نهاد مقدس دارد.

وی افزود: زمان قانونی برگزاری انتخابات انجمن‌های اولیاء و مربیان مدارس با نظر و صلاحدید مدیریت منطقه و در نظر گرفتن شرایط بومی، جغرافیایی و بافت فرهنگی – اجتماعی مدارس از 15 شهریور آغاز شده و تا 15 مهرماه ادامه دارد و کارشناس مسئولان انجمن اولیاء و مربیان مناطق مسئولیت نظارت بر حسن اجرای انتخابات را برعهده دارند.

به گفته صدری، مدیران مدارس باید حداکثر تا پایان نیمه اول مهرماه نسبت به برگزاری انتخابات و تشکیل انجمن اولیاءو مربیان هر آموزشگاه اقدام کنند. مهلت نهایی برای مدارسی که دلایل توجیهی آنان توسط مدیر به تاییدمدیریت آموزش و پرورش منطقه رسیده باشد، تا 15 آبان‌ماه خواهد بود.

رییس انجمن اولیاء و مربیان شهر تهران با بیان اینکه تشکیل انجمن اولیاء و مربیان در تمامی مدارس اعم از دولتی، غیردولتی، هیات امنایی، استثنایی، مدارس زیرمجموع مجتمع‌های آموزشی، شبانه‌روزی‌ها، نمونه دولتی، شاهد، استعدادهای درخشان، ایثارگران و... الزامی است، اظهار کرد: در مدارسی که عده دانش آموزان آنها به 300 نفر برسد، اولیای منتخب جمعا 8 نفر خواهند بود که 5 نفر عضو اصلی و 3 نفر علی‌البدل هستند و در مدارس با جمعیت بیشتر به ازای هر 50 دانش‌آموز یک نفر از اولیاء به اعضای اصلی اضافه می‌شوند و حداکثر اعضای اصلی منتخب در مدارسی که بیش از 700 نفر باشند، 13 نفر خواهد بود.

وی افزود: در صورت حضور همزمان پدر و مادر یک دانش‌آموز در روز انتخابات فقط یک نفر از آنان می‌تواند داوطلب عضویت در انجمن بوده و حق رای دارد. در صورت غیبت والدین دانش‌آموز نماینده ایشان با معرفی کتبی و هماهنگی قبلی می‌تواند در جلسه انتخابات حضور پیدا کند.


رییس انجمن اولیاء و مربیان شهر تهران با بیان اینکه اگر رییس انجمن مدرسه و یا هر کدام از اعضا در فرایند آموزشی و پرورشی مدرسه اختلال ایجاد کرده و با عدم تعامل و ارتباط نامناسب در روند فعالیت‌های انجمن ایجاد مشکل کند، سایر اعضا می‌توانند با ارائه مستندات مراتب شکایت خود را اعلام کنند، گفت: در صورت صحت موضوع تذکر کتبی به فرد داده می‌شود و در صورت استمرار رویه با دستور مدیرکل برکنار خواهد شد. در انتخابات هیات رییسه نیز فقط اولیای عضو اصلی انجمن مدرسه حق رای دارند.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب