استفاده ۱۲ برابری ایرانی‌ها از اینترنت نسبت به ژاپنی‌ها

عضو کارگروه فضای مجازی کشور از استفاده ۱۲ برابری ایرانی‌ها از اینترنت نسبت به ژاپنی‌ها خبر داد و گفت: ۱۹ میلیون نفر از کاربران اینترنت در کشور زیر ۱۸ سال سن دارند.

استفاده ۱۲ برابری ایرانی‌ها از اینترنت نسبت به ژاپنی‌ها

عضو کارگروه فضای مجازی کشور از استفاده ۱۲ برابری ایرانی‌ها از اینترنت نسبت به ژاپنی‌ها خبر داد و گفت: ۱۹ میلیون نفر از کاربران اینترنت در کشور زیر ۱۸ سال سن دارند.

به گزارش ویاتک، به نقل از خبرگزاری فارس، روح‌الله مؤمن‌نسب ظهر  روز گذشته در همایش صیانت از کودکان آنلاین اظهار کرد: کم‌اطلاعی در حوزه فضای مجازی فقط مربوط به خانواده‌ها و مربیان نیست حتی آگاهی برخی از مسئولان نیز پایین است. وی با اشاره به اینکه فضای مجازی بسیار فراگیر شده است، تصریح کرد: هر فردی یک تعریف از فضای مجازی دارد و از دریچه خود به این فضا نگاه می‌کند و نداشتن یک تعریف جامعه در این زمینه یکی مسائل است.

عضو کارگروه فضای مجازی کشور با بیان اینکه فضای مجازی مدام در حال تغییر است، اضافه کرد: یکی از مشکلات ما این است که تخصص فعالین مخابراتی نیز در حوزه IT نیست و فقط در حوزه ICT تخصص دارند. وی با تأکید بر اینکه امروز اپراتورهای مخابراتی سوداگران مرگ، سوداگران نسل و فرهنگ هستند، افزود: ۱۹ میلیون نفر از کاربران اینترنت در ایران زیر ۱۸ سال هستند.

مؤمن‌نسب با اشاره به اینکه در کشور ما کاربران روزی ۹ ساعت از تلفن همراه خود استفاده می‌کنند، بیان کرد: این در حالی است که ایرانی‌ها ۱۲ برابر بیشتر از ژاپنی‌ها از اینترنت استفاده می‌کنند. وی با بیان اینکه متأسفانه هیولاهای کوچکی در کشور ما پرورش پیدا می‌کنند که باید مراقب باشیم، یادآور شد: ارائه اینترنت‌های پر سرعت در خوابگاه‌های دانشجویی تبعات بسیار بدی داشته و بسیاری از دانشجویان را دچار مشکل کرده است.

عضو کارگروه فضای مجازی کشور با تأکید بر اینکه سایت covenant Eyes در ۱۵۰ کشور دنیا دفتر دارد، ادامه داد: این دفاتر بررسی می‌کنند که چه تعداد عکس و فیلم هرزه‌نگاری سرچ و دیده شده است. وی با تأکید بر اینکه از هر ۱۰ کامپیوتری که موردبررسی قرار گرفته است، از ۹ کامپیوتر فیلم هرزه‌نگاری از آغاز سال ۲۰۱۵ دانلود شده است، ابراز کرد: بر اساس گفته اینترنت، ۶۰ درصد از دختران و ۹۰ درصد پسران استفاده‌کننده از اینترنت زیر ۱۸ سال، فیلم‌های غیراخلاقی دیده‌اند.

مومن‌نسب با بیان اینکه آمریکا ۶۰۰ میلیون سایت هرزه‌نگاری تولید کرده از سال ۲۰۱۱ که هیچ یک از آنها در کشور خود باز نشده است، افزود: میزان درآمد این کشور از محل دانلود فیلم‌های غیراخلاقی ۱۳ میلیارد دلار بوده است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
همایش جمع بندی دیفرانسیل قسمت دوم
چهارم ریاضی     دبیر : مهدی ملا رمضانی