آخرین خبرها از افزایش رشته‌های دانشگاه ارومیه

مسئول ایجاد و پیگیری رشته‌های جدید دانشگاه ارومیه از افزایش 10 رشته در این دانشگاه خبر داد.

آخرین خبرها از افزایش رشته‌های دانشگاه ارومیه

مسئول ایجاد و پیگیری رشته‌های جدید دانشگاه ارومیه از افزایش 10 رشته در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش ایسنا، جلیل فرخی در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب گفت: بر اساس ظرفیت‌های موجود و پیگیری‌های معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ارومیه، وزارت علوم مجوز ایجاد 10 رشته در این دانشگاه طی سال تحصیلی جدید را صادر کرد.که بر این اساس 7 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و 3 رشته در مقطع کارشناسی، به تعداد رشته‌های دانشگاه ارومیه افزوده شده است.

 وی خاطر نشان کرد: در مقطع کارشناسی ارشد رشته های مهندسی معماری، نانو فناوری گرایش نانو مواد، زبان و ادبیات انگلیسی و الهیات معارف اسلامی با گرایش حقوق خانواده و توسعه اقتصادی و برنامه ریزی مهندسی کشاورزی با گرایش علوم باغبانی و مهندسی عمران با گرایش سازه مجوز راه اندازی گرفته است.

مسئول ایجاد و پیگیری رشته های جدید دانشگاه ارومیه ادامه داد: این دانشگاه در مقطع کارشناسی نیز در 3 رشته جدید مهندسی صنایع، روانشناسی بالینی با گرایش کودکان استثنایی و مدیریت دولتی در سال تحصیلی 96- 95 دانشجو جذب خواهد کرد.

به گزارش ایسنا،اردیبهشت امسال نیز وزارت علوم تحقیقات و فناوری با راه اندازی 17 رشته جدید در دانشگاه ارومیه موافقت کرد،6 رشته در مقطع کارشناسی، 9 رشته در مقطع ارشد و 2 رشته در مقطع دکترا رشته هایی بودند که به ظرفیت رشته های دانشگاه ارومیه در سال جدید افزوده شد.

با افزوده شدن 27 رشته جدید به رشته های دانشگاه ارومیه در سال جاری تعداد رشته های این دانشگاه در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به 273 رشته افزایش یافت که این امر دانشگاه ارومیه را در زمره یکی از مهمترین دانشگاه های منطقه قرار داد.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب