کنفرانس بین‌المللی انجمن هوافضای ایران برگزار می‌شود

شانزدهمین کنفرانس بین‌المللی انجمن هوافضای ایران با حمایت مرکز ملی فضایی ایران سوم تا پنجم اسفندماه امسال برگزار می‌شود.

کنفرانس بین‌المللی انجمن هوافضای ایران برگزار می‌شود

شانزدهمین کنفرانس بین‌المللی انجمن هوافضای ایران با حمایت مرکز ملی فضایی ایران سوم تا پنجم اسفندماه امسال برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، در دهه‌های اخیر تحولات در عرصه هوافـضا به یکی از مهمترین عوامل فناورانه در راهبردهای جـهانی تبـدیل شده اسـت، این مـهم به طــور قابل توجهی در اســناد بالادستی کشــور مورد توجه قرار گرفته و برنامه‌ریزی هدفمندی در این زمینه صــورت گرفته است.

محورهای شـــانزدهمین کنفرانس بین‌المللی انجمن هوافضای ایران شامل بخش‌های مختلفی می‌شود که یکی از این محورها آیرودینامیک است که در این محور موضوعاتی نظیر مدیریت صنایع هوافضایی، دینامیک پرواز و کنترل، آیرودینامیک تحلیلی، آیرودینامیک تجربی، آیرودینامیک عددی، آیروآکوستیک و آیرودینامیک ریزپرنده‌ها در نظر گرفته شده است.

محور دیگر این کنفرانس پیشرانش است که این محور نیز شامل موضوعات دینامیک گازها، سوخت و احتراق، توربوماشین‌ها و سیستم‌های پیشرانش را در بر می‌گیرد، محور بعدی این کنفرانس سازه‌های هوافضایی است که در بخش‌های مختلف مکانیک مواد، دینامیک سازه و ارتعاشات، خزش، خستگی و شکست، آزمایش‌های مخرب و غیرمخرب، تحلیل، طــراحی و بهینه‌ســـازی سازه‌هــا، روش‌های ساخت و مهندسی مواد هوافضایی برگزار می‌شود.


دینامیک پرواز و کنترل محور دیگر این کنفرانس است که شامل دینامیک، کنترل و پایداری، هدایت و ناوبری، شبیه سازی پرواز، آزمایشات پروازی، طراحی وسایل پرنده و اویونیک می‌شود، همچنین علوم و فناوری فضایی محور دیگری است که برای این کنفرانس تعیین شده و شامل بخش‌های مختلف طراحی سیستم‌های فضایی، فناوری‌های نوین فضایی، مدول‌ها و قطعات فضایی، دینامیک و کنترل فضاپیماها، ایستگاه‌ها و تجهیزات زمینی و استاندارد و تست‌ها می‌شود.

مدیریت صنایع هوافضایی آخرین محور تعیین شده برای کنفرانس بین‌المللی انجمن هوافضای ایران مشخص شده که بخش‌های مختلفی نظیر مدیریت پروژه‌های هوافضایی، خدمات فرودگاهی، مراقبت پرواز، قوانین و حقوق هوایی و فضایی، خصوصی‌سازی و اقتصاد حمل‌ونقل هوایی، ایمنی پرواز، قابلیت اطمینان و مدیریت ریسک و آینده‌نگاری در هوافضا برای آن در نظر گرفته شده است.

همزمان با برگزاری کنفرانس نمــایشگاهی با شـرکت مراکز صنــعتی و آموزشی هوافضــایی کشـور بـرگزار خواهد شد. مراکز علاقمند به برپایی غرفه حداکثر تا تاریخ 15 آبـان ماه از طریق پایگاه اینترنتی AERO2017.KNTU.AC.IR فرصت دارند فرم ثبت نام خود را ارسال کنند.

به گزارش روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، در طـــول برگزاری کنـــفرانس، کارگاه‌های آمــوزشی تخصصی در زمینه‌های مختلـف هوافضایی نیز برگزار خواهد شد، متخصصان و علاقـه‌مندان به ارائه این کارگــاه‌ها می‌توانند فـرم ثبت نام را همراه با خلاصه‌ای از مطالب پیشــنهادی خود حـداکثر تا تاریخ پانزدهم آبان ماه ارسال کنند.

فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب