دانش مهندسی دنیا هر دو سال یکبار دو برابر می‌شود

مدیر فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: به دلیل رشد بسیار سریع تغییرات تکنولوژیک، دانش مهندسی در دنیا هر دو سال یکبار، دو برابر می‌شود.

دانش مهندسی دنیا هر دو سال یکبار دو برابر می‌شود

مدیر فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: به دلیل رشد بسیار سریع تغییرات تکنولوژیک، دانش مهندسی در دنیا هر دو سال یکبار، دو برابر می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر،  مالک نادری، در مراسم  افتتاحیه سیزدهمین همایش دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی ایران گفت: متاسفانه دانشجویان ما بدون وقفه از مقطع کارشناسی به کارشناسی ارشد و دکتری وارد می شوند و تا زمان فارغ التحصیلی از دوره های دکتری، از فضای واقعی جامعه بی خبر می مانند که این روند هیچ کمکی به حل مشکلات کشور نمی کند.

وی از انجمن های علمی، شوراهای صنفی و نهادهای دانشجویی درخواست کرد که برای حل این مشکل، چاره ای بیاندیشند و راهکارهای خود را با مسئولان دانشگاهها در میان بگذارند.

حجم دانش مهندسی دنیا هر دو سال یکبار دو برابر می شود

رئیس سیزدهمین همایش دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی، توجه به فضای کسب و کار در این حوزه های مهندسی را الزامی دانست و گفت: براساس آمارها و اطلاعات موجود، به دلیل رشد بسیار سریع تغییرات تکنولوژیک، دانش مهندسی در دنیا هر دو سال یکبار، دو برابر می شود درحالیکه این اتفاق برای رشته های علوم پزشکی، هر پنج سال یکبار رخ می دهد بنابراین باید تغییرات حوزه مهندسی با هوشیاری و دقت بسیار زیادی رصد و پیگیری شود.

وی بیان داشت: در فضای کسب و کار مهندسی مواد و متالورژی باید میزان ارزش افزوده ناشی از بکارگیری تکنولوژی های مختلف در صنایع را مورد بررسی قرار داد و از زاویه جدیدی به فضای کسب و کار در این حوزه نگریست.

نادری، برگزاری همایش های تخصصی را فرصت خوبی برای تمرین مدیریت و همچنین تبادل نظر و انتقال اطلاعات علمی میان دانشجویان توصیف کرد و از مسئولان اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی کشور خواست تا به فعالیت های خود رنگ و نقش بین المللی بیشتری بدهند.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب