قطارهای تندروی چینی با سرعت ۵۰۰ کیلومتر در ساعت

چین در حال ساخت قطارهایی با سرعت ۵۰۰ کیلومتر در ساعت است

قطارهای تندروی چینی با سرعت ۵۰۰ کیلومتر در ساعت

چین در حال ساخت قطارهایی با سرعت ۵۰۰ کیلومتر در ساعت است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از «شانگهای آی اس تی»، محققان چینی در حال توسعه پروژه ای به نام «رویا چین» هستند که در واقع نسل جدید قطارهای پر سرعت محسوب می شود و دارای سرعتی معادل ۵۰۰ کلیومتر بر ساعت هستند.  

به گفته محققان چینی، این قطار جدید بر اساس «سیستم جدید رانش هیبریدی» عمل می کند که امکان حرکت با سرعت بالا را برای آن مهیا می سازد.  

از این نوع قطار می توان در تمام قسمت های مختلف جهان استفاده کرد اما به گفته مجریان آن، باید سازش منطقه را برای ریل های آن در نظر گرفت.  

همچنین چین مزایده ای را برای ساخت شبکه ریلی پر سرعت از میان انگلیس، استرالیا، آسیا جنوب شرقی، ایران و مکزیک برگزار کرده است و در حال حاضر مشغول ساخت ریل قطار پر سرعت به طول ۳ هزار کیلومتر در ترکیه، تایلند، اندونزی و روسیه است.  

 چین با داشتن ۲۰ هزار کیلومتر خط ریلی قطار پر سرعت در جهان پیشگام است و قرار است این رقم را تا سال ۲۰۲۰ میلادی به ۳۰ هزار و تا سال ۲۰۳۰ به ۴۵ هزار کیلومتر افزایش دهد.  

در حال حاضر سریع ترین سرعت قطار تندرو این کشور۳۵۰ کیلومتر در ساعت است.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب