طراحی سامانه‌های متنوع پژوهشی توسط پژوهشگاه

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در بازدید از پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران از فاز دوم سامانه کتابخانه‌ای غدیر رونمایی کرد

طراحی سامانه‌های متنوع پژوهشی توسط پژوهشگاه

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در بازدید از پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران از فاز دوم سامانه کتابخانه‌ای غدیر رونمایی و خاطرنشان کرد: پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران در زمینه اطلاعات علمی و پژوهشی سامانه‌های متنوعی را طراحی کرده است که به محققان و سیاستگذاران کشور کمک می‌کند.

به گزارش ایسنا، دکتر محمد فرهادی پس از بازدید از پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات  ایران،خدمات ارائه شده توسط این پژوهشگاه را برای برنامه‌ریزی در علم و فناوری مهم و ارزشمند اعلام و خواستار معرفی بیشتر این خدمات به جامعه علمی کشور شد.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون در عصر دانایی به سر می بریم و  همه عرصه‌های اجتماعی از جمله اقتصاد، دانش‌بنیان شده است، گفت: لازمه اینکه نیروی انسانی نخبه و ماهر بتواند در توسعه کشور نقش‌آفرینی کند داشتن اطلاعات علمی صحیح است.

وی افزود: پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران در زمینه اطلاعات علمی و پژوهشی و انجام فعالیت پژوهشی سامانه‌های متنوعی را طراحی کرده است که به محققان و سیاستگذاران کشور کمک می‌کند.

دکتر فرهادی اظهار داشت: با ایجاد سامانه‌های جدید پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات  ایران، متقاضیان می‌توانند نیازهای پژوهشی خود را ارائه کنند و محققان کشور می‌توانند با استفاده از این سامانه‌ها، طرح تحقیقی انتخاب کنند و بدین وسیله زنجیره عرضه و تقاضا تکمیل شده و بسیاری از نیازهای کشور هم حل می‌شوند.

وی گفت: مجموعه دولت و وزارت علوم از اینکه پژوهش‌های دانشگاهی در راستای حل مشکلات کشور باشند حمایت می‌کند و در همین راستا در آیین‌نامه جدید ارتقای اعضای هیات علمی به طرح‌های تحقیقی کاربردی و مورد نیاز کشور امتیازات بیشتری داده شده است و از طریق استفاده از سامانه‌های پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران می‌توان نیازهای تحقیقاتی را مشاهده و از انجام کارهای تکراری و موازی خودداری کرد.

وزیر علوم با تجلیل از خدمات پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران در زمینه آموزش‌های رسمی دانشگاهی در زمینه ایجاد دوره‌های تحصیلات تکمیلی و نیز برگزاری دوره‌های آموزشی آزاد در زمینه انجام پژوهش علمی گفت: خدمات متنوع این پژوهشگاه باید معرفی و در تمام بخش‌های وزارت علوم مورد استفاده قرار گیرد.

گفتنی است، وزیر علوم در بازدید از پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران ضمن دیدار با مدیران و کارکنان، از بخش‌های مختلف این پژوهشگاه بازدید کرد.

فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب