ورود Azure Service Fabric به بتای عمومی برای لینوکس

برنامه‌نویسان خواهان اجرای برنامه‌های میکروسرویس مبتنی بر لینوکس و جاوا، از این سرویس جدید مایکروسافت بهره‌مند خواهند شد.

ورود Azure Service Fabric به بتای عمومی برای لینوکس

این نسخه از آزور برای کمک به شرکت‌ها در ایجاد برنامه‌های مربوط به میکروسرویس راه‌اندازی شده است.

مایکروسافت روز سه‌شنبه اعلام کرد که سرگرم راه‌اندازی بتای عمومی Service Fabric است. این نسخه بتا از اجرای برنامه‌ها روی سیستم عامل منبع باز محبوب (لینوکس) و همین‌طور زبان برنامه‌نویسی دلچسب (جاوا) پشتیبانی می‌کند.

گفته می‌شود که این ویرایش، در واقع گسترشی است از قابلیت‌های سرویس‌فابریک یا ریزخدمات؛ آن هم در زمانی که مایکروسافت تلاش‌های خود را علاوه بر حمایت از پلتفرم‌های تحت کنترل خود، صرف پشتیبانی از لینوکس نیز می‌نماید.

گفتنی است نخستین بار، در همایش مایکروسافت با نام Build که چند ماه پیش برگزار شده بود، از اجرای سرویس‌فابریک روی لینوکس صحبت شد، و در همایش Ignite همین شرکت نیز، گفته شد که بتای عمومی آن تا چند روز آینده عرضه خواهد شد.

بنابر اظهارات مایکروسافت، سرویس‌فابریک برای ساده‌سازی فرایند ایجاد و مدیریت برنامه‌هایی که از معماری میکروسرویس استفاده می‌کنند، طراحی شده است. میکروسرویس‌ها، همان‌طور که از نامشان پیداست، خدماتی کوچک هستند که می‌توان با ترکیب آنها، یک برنامه بزرگتر پدید آورد. این سرویس مایکروسافت، از طریق مدیریت مواردی همچون پایش سلامت خدمات، به‌کارگیری پیوسته و نیز هماهنگ‌سازی، به ساده‌سازی پیچیدگی موجود در برنامه‌های مبتنی بر میکروسرویس کمک خواهد کرد.

پشتیبانی سرویس‌فابریک از جاوا و لینوکس، موجب می‌شود تا برنامه‌نویسان و شرکت‌های جدیدی از آن استقبال نمایند؛ آن هم در زمانی که کسب‌وکارهای بیشتر و بیشتری چشم به استفاده از میکروسرویس‌ها دارند. ایجاد برنامه‌ها با استفاده از معماری میکروسرویس، فواید زیادی دارد و این امر می‌تواند به مقیاس‌پذیری برنامه‌ها و تکامل سریع آنها کمک کند.

آن‌طور که کوری ساندرز (مدیر برنامه آزور) می‌گوید، نزدیک به ده سال است که مایکروسافت از معماری میکروسرویس استفاده می‌کند. سرویس‌فابریک حاصل ابزارهایی درونی است که غول فناوری آنها را برای اجرای بارهای کاری بسیار مهم و حیاتی تدارک دیده بود و برای اجرای محصولاتی همچون Cortana و Skype for Business از آن بهره می‌گیرد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب