نخستین برنامه بین‌المللی آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز آغاز شد

نخستین مدرسه بین‌المللی علوم اعصاب شناختی ایران با حمایت سازمان بین‌المللی تحقیقات مغز و اعصاب در آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز با حضور 24 شرکت‌کننده داخلی و خارجی آغاز شد.

نخستین برنامه بین‌المللی آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز آغاز شد

نخستین مدرسه بین‌المللی علوم اعصاب شناختی ایران با حمایت سازمان بین‌المللی تحقیقات مغز و اعصاب در آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز با حضور 24 شرکت‌کننده داخلی و خارجی آغاز شد.

به گزارش ایسنا، نخستین مدرسه بین‌المللی علوم اعصاب شناختی ایران (ایبرو) با موضوع نقشه‌برداری مغز به مدت 2 هفته در تهران با حضور تعدادی از اساتید و دانشجویان دوره‌های دکتری داخلی و خارجی مرتبط با علوم شناختی آغاز به کار کرد.

عباس حق‌پرست دبیر انجمن علوم اعصاب ایران و دبیر اجرایی مدرسه بین‌المللی ایبرو در مراسم گشایش این مدرسه بین‌المللی با بیان اینکه 186 نفر برای حضور در این مدرسه ثبت‌نام کردند، اظهار کرد: بعد از چندین مرحله ارزیابی 24 نفر انتخاب شدند که از این تعداد 14 نفر از ایران و 10 نفر از کشورهای نپال، افغانستان، روسیه، تاجیکستان، ارمنستان و پاکستان هستند.

حق‌پرست با تاکید بر اینکه این مدرسه تا  13 مهر ماه سال‌جاری ادامه دارد، اظهار کرد:  24 شرکت کننده این دوره با ورود به آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز آموزش‌های عملی خود را آغاز کردند که این برنامه نخستین برنامه بین‌المللی این آزمایشگاه است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره اهداف برگزاری این مدرسه گفت: توسعه فناوری در کشورهای ضعیف‌تر  و برقراری ارتباطات علمی با سایر کشورها از اهداف برگزاری این مدرسه است که از سوی انجمن علوم اعصاب ایران با حمایت سازمان بین‌المللی تحقیقات مغز و اعصاب (ایبرو) و ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی برگزار شده است.

به گفته وی در پایان دوره گواهی نامه شرکت در این دوره علمی تخصصی اعطا خواهد شد.

سازمان بین‌‎المللی تحقیقات مغز و اعصاب که به اختصار ایبرو (IBRO) خوانده می‌شود، سازمانی بین‌المللی و جزو نهادهای پیشگام در پژوهش در حوزه‌های متفاوت علوم مغز و اعصاب است که بسط و گسترش علوم اعصاب در دنیا از اصلی‌ترین اهداف آن است. این سازمان یک نهاد علمی غیر دولتی است و تمام انجمن‌های علوم اعصاب دنیا در صورت تمایل می‌توانند به عضویت این سازمان در آیند. انجمن علوم اعصاب ایران، از سال‌های قبل عضو ایبرو بوده و با حمایت ایبرو مدارس بین المللی در حوزه علوم اعصاب برگزار کرده که تاکنون 6 مدرسه بین‌المللی ایبرو در کشور برگزار شده است.

امسال نیز در حوزه علوم شناختی و نقشه برداری مغز مدرسه ایبرو در آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز برگزار شده است که می‌تواند علاوه بر اینکه نمودی از پیشرفت ایران برای کشورهای شرکت کننده در این مدرسه است، معرفی این آزمایشگاه در سطح آسیا را نیز به همراه دارد.

فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب