ماهواره سرگردان چینی به زمین برخورد می‌کند

ایستگاه فضایی چینی‌ها که پنج سال خارج از جو زمین به سر می‌برد، چندی پیش از کنترل خارج شده و زمین را هدف قرار داده است.

ماهواره سرگردان چینی به زمین برخورد می‌کندبه گزارش خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛  گزارش‌ها حاکی از آن است که ایستگاه فضایی ساخت چین که تا 5 سال پیش تحت کنترل متخصصان چینی بوده، اکنون سرگردان شده و به سوی جو زمین درحرکت است.

علی رغم نامشخص بودن محل برخورد این ایستگاه فضایی، متخصصان پیش‌بینی کرده‌اند که این اتفاق نهایتاً یک سال دیگر رخ می‌دهد.

گفتنی است، ابتدا یک سفینه فضایی چینی حامل اجزای اصلی بدنه ایستگاه در سال 2011 به فضا پرتاب شد و قرار بود به تدریج سایر قطعات ایستگاه فضایی مشهور به Tiangong -1 ،  جمع آوری، نصب  و در سال 2020 مراحل ساخت آن تکمیل شود.

بر اساس حدسیات موجود ایستگاه فضایی چینی منفجر یا به صورت یک فلز گداخته وارد اتمسفر کره زمین شده و در جایی متلاشی می شود.

این خبر توسط مقامات ارشد چینی در یک کنفرانس خبری اعلام شده است ، هدف اصلی ساخت این ایستگاه فضایی ایجاد یک پایگاه برای زندگی انسان ها خارج ازکره زمین بود ، البته برخی کارشناسان اعتقاد دارند با وجود قطع شدن سیستم ارتباط ایستگاه فضایی با مرکز فرماندهی درزمین ، هنوز احتمال رفع عیب و ماندن پایگاه در  فضا وجود دارد، این در حالیست که ایستگاه سرگردان چینی در پایین ترین ارتفاع خود نسبت به زمین قرار دارد.پیش از این مقامات چینی از فضاپیما Tiangong-1 نا امید شده و درماه مارس سال جاری Tiangong-2  را آزمایش کردند و  سفینه فضایی حامل ماژول بدنه ایستگاه جدید  را از پایگاه زمینی مستقر در صحرای گبی راهی فضا کردند. 

گفتنی است؛ هدف دانشمندان چینی از پرتاب این فضاپیمای تیانگانگ-1 پیشگام بودن در ارسال انسان ها و سفربه سیاره مریخ بوده و در این زمینه سرمایه گزاری های کلان انجام داده اند.

کارشناسان نگران سقوط Tiangong-1 با وزنی درحدود 8 تن و برخورد بقایای این ایستگاه فضایی به زمین هستند که در صورت سقوط آن در یک محوطه پر جمعیت، آسیب دیدگی و خسارات جدی در پی دارد.

حال باید منتظر ماند و دید که آیا پیش بینی محققان به وقوع می پیوندد و پایگاه فضایی Tiangong-1 به زمین برخورد می کند یا یک معجزه باعث برقراری ارتباط و از سرگیری عملیات این ایستگاه می شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
خرید کتاب