وارد شدن 30 طرح جشنواره وینوتک به مرحله نهایی داوری

با برگزاری جشنواره وینوتک 700 ایده نوآورانه ارسال شده است که پس از داوری تا پایان امروز 30 طرح منتخب این جشنواره معرفی خواهند شد و این تعداد طرح وارد فاز سوم داوری‌ها خواهند شد.

وارد شدن 30 طرح جشنواره وینوتک به مرحله نهایی داوری

با برگزاری جشنواره وینوتک 700 ایده نوآورانه ارسال شده است که پس از داوری تا پایان امروز 30 طرح منتخب این جشنواره معرفی خواهند شد و این تعداد طرح وارد فاز سوم داوری‌ها خواهند شد.

به گزارش ایسنا، حسین حیدری مدیر اجرایی جشنواره ارزیابی وینوتک در نشست خبری دانشگاه شریف با بیان اینکه مرکز فن‌آفرینی نوتک یک مرکز توانمندسازی و شتاب‌دهی به کسب و کارهای نوپا است، افزود: ایجاد کسب و کارهای فناور ایرانی با محصولات و خدمات جهانی از اهداف اصلی این مرکز فن‌آفرینی است که برای دستیابی به این هدف اقدام به برگزاری جشنواره وینوتک کردیم.

حیدری با بیان اینکه این مرکز دارای سه بخش اصلی آموزشی، شتاب‌دهی و انکوباتور است، اظهار کرد: بخش انکوباتور برای ورود شرکت‌هایی است که محصولات آنها به مرحله تجاری رسیده‌اند و نیازمند به زیرساخت‌ها برای تشکیل بازار هستند.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره وینوتک خاطرنشان کرد: در این دوره از جشنواره 700 طرح و ایده ثبت‌نام کرده‌اند که پس از ارزیابی 30 طرح به مرحله دوم راه می‌یابند.

مدیراجرایی جشنواره ارزیابی وینوتک اضافه کرد: پس از انتخاب 30 طرح، این تعداد طرح به مرحله نهایی ارزیابی طرح‌ها وارد می‌شوند و در نهایت 15 طرح منتخب خواهند شد.

حیدری با تاکید بر اینکه طرح‌های منتخب وارد دوره‌های آموزشی این مرکز می‌شوند، ادامه داد: در این دوره آموزشی تیم‌های منتخب با فضای کسب و کار آشنا می‌شوند از این رو این دوره‌های آموزشی در برلین و یا استکهلم برگزار خواهند شد.

وی با تاکید بر اینکه در این دوره 1000 نفر به صورت آنلاین و 120 نفر به صورت حضوری از دوره‌های آموزشی این مرکز برخوردار خواهند شد، خاطرنشان کرد: در پایان جشنواره وینوتک 50 نفر آموزش کامل کسب و کار در ایران و برلین را طی خواهند کرد تا بتوانند از تجارب خود برای تربیت نسل‌های آینده استفاده کنند.

حیدری با تاکید بر اینکه در این دوره از جشنواره 100 سرمایه‌گذار ایرانی و خارجی وجود دارند، ادامه داد: این مرکز براساس ارزش طرح‌ها حداقل پنج درصد و حداکثر 30 درصد هزینه‌های استارتاپ را تامین می‌کند.

به گفته وی، تیم‌ها در مرحله اول داوری باید یک ویدئوی یک دقیقه‌ای از طرح‌های خود ارائه دهند و در مرحله دوم تیم‌ها وارد مصاحبه فردی می‌شوند و در مرحله سوم داوری با حضور صاحبان ایده برگزار خواهد شد.

حیدری با اشاره به دلایل انتخاب شهر برلین برای برگزاری دوره‌های آموزشی توضیح داد: براساس رتبه‌بندی موسسه کامپس که شهرهای برگزارکننده استارتاپ را رتبه‌بندی می‌کند شهرهای اول دنیا در این حوزه از کشور آمریکا بعد از آن شهرهای کشور انگلستان قرار دارد.

وی ادامه داد: در میان کشورهای اروپایی، برلین در بالاترین رتبه‌ها در این حوزه قرار دارد.

به گفته وی، برلین از لحاظ بیشترین رشد ارزش مالی پایان استارتاپ‌ها در سال گذشته رتبه 20 و از جهت جهش رشد رتبه 10 را کسب کرده است.

حیدری همچنین خاطرنشان کرد: 15 طرح منتخب در این دوره از جشنواره برای توانمندسازی در حوزه توسعه محصولات خود، به دوره‌های آموزشی در برلین راه می‌یابند.

مدیراجرایی جشنواره ارزیابی وینوتک با تاکید بر اینکه داوری طرح‌ها در حال اجرایی است، خاطرنشان کرد: تا پایان امروز 30 طرح منتخب این دوره از جشنواره معرفی خواهند شد.

به گزارش ایسنا، جشنواره وینوتک در مدت یک‌سال برگزار می‌شود که پس از اعلام فراخوان تعداد 700 طرح به این جشنواره ارسال شده است و از این تعداد 60 طرح انتخاب شدند و در حال حاضر این تعداد طرح در دستور کار داوران این جشنواره برای ارزیابی قرار دارد. از این تعداد طرح 30 ایده برتر برای وارد شدن به مرحله سوم داوری انتخاب خواهند شد. در مرحله نهایی 15 ایده برتر برای توسعه ایده‌ها انتخاب می‌شوند.

فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب