Google Daydream در محصولات لنوو

لنوو با عرضه محصولات آتی خود که مبتنی بر پلتفرم Daydream گوگل هستند، مشتاق است به واقعیت مجازی سیار روی بیاورد.

Google Daydream در محصولات لنوو

لنوو دست به دست گوگل داده تا با عرضه وسایل جدیدی که برای پلتفرم سخت‌افزاری و نرم‌افزاری Daydream برنامه‌ریزی شده‌اند، بتواند واقعیت مجازی را به مشتریان خود عرضه نماید.

گفتنی است دی‌دریم، از طریق وسایل کاربری سیار، خواهد توانست واقعیت مجازی را برای کاربران به ارمغان بیاورد. از سوی دیگر، کاربران هم قادر خواهند بود گوشی‌های هوشمند اندرویدی خود را با دی‌دریم سازگار نمایند و از طریق هدست‌های واقعیت مجازی در جهان‌های سه‌بعدی به گشت‌وگذار بپردازند، با دوستان خود تعامل داشته باشند، و به تماشای فیلم بپردازند.

جفت مردیت (معاون لنوو در بخش تجاری رایانشی اندروید و کروم) در مصاحبه‌ای گفته است: «ما در نقشه راه خود، چند محصول برخوردار از دی‌دریم را گنجانده‌ایم.» آقای مردیت به جزئیات بیشتری اشاره نکرده، اما محصولات احتمالی، شامل گوشی هوشمند و یک هدست برای واقعیت مجازی خواهند بود.

گوگل در خصوص کیفیت گوشی‌های هوشمند و هدست‌های دی‌دریم (که با اندروید ۷ کار می‌کند)، الزامات سخت‌گیرانه‌ای دارد. مردیت می‌گوید اندروید برای آینده لنوو بسیار مهم است و این کامپیوترساز در بسیاری از پروژه‌ها همکاری نزدیکی با گوگل دارد.

هندست‌های لنوو به سی‌پی‌یو و پردازنده‌های گرافیکی پرسرعت، نمایشگر پروضوح، و همچنین حسگرهای خاص نیاز دارند. هدست واقعیت مجازی نیز به ردیاب‌های حرکتی و دیگر حسگرها احتیاج خواهد داشت.

گوشی هوشمند دی‌دریم ساخت لنوو را نباید با هندست آتی این شرکت با نام Phab 2 Pro اشتباه گرفت. این هندست (با قیمت پایه ۴۹۹ دلار) که از پلتفرم واقعیت تجمعی گوگل با نام Tango استفاده می‌کند، با برهم‌نهی اطلاعات و تصاویر دیجیتالی، جهان‌های واقعی و مجازی را با هم ترکیب می‌نماید و برای شناسایی، ردیابی و سنجش اشیاء دارای دوربین‌ها و حسگرهای خاص می‌باشد.

گفتنی است هنوز هیچ وسیله دارای دی‌دریم در بازار وجود ندارد. اما هدست‌های واقعیت مجازی سیار همچون Gear VR از سامسونگ و Cardboard از گوگل، فروش خوبی داشته‌اند و شمار هدست‌های واقعیت مجازی ارزان‌قیمت در بازار نیز رو به رشد است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
حرکت نوسانی ( قسمت سوم) از فیزیک چهارم تجربی
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم تجربي)
دبیر : حسین ناصحی