شتاب اپل در استفاده از انرژی پاک

حالا که غول فناوری تقریباً تمام عملیات خود را با استفاده از انرژی خورشیدی و انرژی باد به انجام می‌رساند، از همه تأمین‌کنندگان خود در سرتاسر جهان خواسته که برای تولیدقطعات از همین روند استفاده کنند.

شتاب اپل در استفاده از انرژی پاک

لیزا جکسون (معاون زیست‌محیطی اپل) در طی سخنرانی خود برای هفته اقلیم که در شهر نیویورک برگزار شده بود، اعلام کرد که قرار است در آینده نزدیک، دو شرکت از تأمین‌کنندگان اپل، از انرژی پاک استفاده کنند.

شرکت Solvay Specialty Polymers، سازنده‌ای بلژیکی است که برای آیفون، باند آنتن تولید می‌کند؛ و دیگری Catcher Technology نیز شرکتی چینی است و قسمت‌های آلومینیومی آیفون را تولید می‌کند. قرار است هر دو شرکت تا سال ۲۰۱۸، تمامی تولیدات خود برای تولید محصولات اپل را با استفاده از انرژی پاک انجام دهند.

دو شرکت تأمین‌کننده دیگر اپل نیز با نام‌های Foxconn و Lens Technology، در سال‌های اخیر تدابیر زیست‌محیطی مشابهی به‌طور مستقل در پیش گرفته‌اند. فاکسکان وعده داده تا برای جبران میزان انرژی مصرفی توسط کارخانه Zhengzhou خود که در چین واقع است، یک مزرعه از صفحات خورشیدی با ظرفیت تولید ۴۰۰ مگاوات ایجاد نماید.

به‌نظر می‌رسد متقاعد نمودن تأمین‌کنندگان در استفاده از انرژی پاک، حتی از اقدامات جسورانه اپل در ورطه انرژی پاک، کار دشوارتری باشد. این شرکت در حال حاضر ۹۳ درصد از عملیات خود را با استفاده از انرژی خورشیدی و انرژی باد انجام می‌دهد؛ از جمله استفاده از یک مزرعه پهناور از صفحات خورشیدی در ایالت کالیفرنیا واقع در ایالات متحده که در دست ساخت است؛ و نیز مزارع خورشیدی بزرگ دیگری که در ایالت‌های نوادا، کارولینای شمالی و آریزونا قرار دارند.

اپل همچنین می‌تواند در بازار عمده‌فروشی مشارکت کند و به خرید و فروش انرژی بپردازد و بدین‌ترتیب قادر خواهد بود مازاد انرژی تولیدی خود را به فروش برساند، یا انتقال دهد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
خرید کتاب