بازهم تصادف خودروی بدون راننده گوگل؛ این‌بار مقصر کیست؟

روز گذشته، یکی از خودروهای بدون راننده گوگل در حین عبور از خیابان‌های مانتین ویو، بدترین تصادف از زمان آغاز طرح تردد آزمایشی این خودروها را تجربه کرد.

بازهم تصادف خودروی بدون راننده گوگل؛ این‌بار مقصر کیست؟

گوگل سریعاً وقوع این تصادف را تایید و در بیانیه ای عنوان کرد که این خودرو تحت کنترل بوده و و در حالت خودران در حال حرکت بوده است. این تصادف می تواند برای گوگل و تصمیمات آینده این کمپانی بسیار حائز اهمیت باشد چرا که برای اولین بار در طی یک تصادف، خسارات شدیدی به خودروی این شرکت وارد شد.به گفته شاهدان عینی این ماجرا، خودروی مورد بحث، مدل لکسوس سدان بوده که با یک ون تبلیغاتی که از چراغ قرمز عبور کرده بود، تصادف کرد. همانطور که در تصویر زیر می بینید در این تصادف، خودروی ون با درب های جلو و عقب در سمت راست خودرو برخورد کرده است.

 خوشبختانه در این حادثه، آسیبی به کسی وارد نشد و به گفته پلیس، در لحظه تصادف، مسافری درون خودروی گوگل نشسته بود که به گفته منابع خبری، وی پس از وقوع تصادف، کنترل اتومبیل را در دست گرفت و تلاش کرد تا با فشار دادن بر روی پدال ترمز، آن را متوقف کند.بد نیست بدانید که باز هم خطای انسانی عامل اصلی این تصادف بود و هیچ گونه تقصیری متوجه اتومبیل خودران گوگل نبوده است. در همین رابطه، گوگل در بیانیه ای نوشت:

روزانه، هزاران تصادف در خیابان های آمریکا اتفاق می افتد که عبور از چراغ قرمز، اصلی ترین دلیل تصادفات در سطح شهر محسوب می شود. به طور کلی، 94 درصد تصادفات ناشی از خطای انسانیست و به همین دلیل است که ما درتلاشیم تا خودروهای بدون راننده را تولید کنیم و این خطا را به صفر برسانیم و جاده هایی امن را برای تردد افراد بسازیم.

 تا به امروز و در میان تصادف هایی که برای خودروهای بدون راننده گوگل ثبت شده است، تنها در یک مورد، مقصر خودروی گوگل بوده، آنهم زمانی که در اوایل سال جاری، خودروی لکسوس با یک اتوبوس تصادف کرد.در دنیای امروز، امنیت حرف اول را می زند و از این روست که شرکت هایی همچون تسلا و اوبر نیز به توسعه تکنولوژی اتومبیل های بدون راننده روی آورده اند. البته کمپانی تسلا در طی ماه های اخیر و به دنبال تصادف خودروهای این شرکت در حالت آتو پایلوت، مورد هجمه انتقادها قرار گرفت که این مسئله فعلاً در حال بررسی و موشکافی دقیق مهندسان تسلاست.

 اما گوگل همواره به مسافران این اطمینان را داده است که با خیال راحت می توانند با اتومبیل های بدون راننده این شرکت سفر کنند. گفتنی است این شرکت هر ماه، گزارشی را در خصوص پیشرفت ها و همچنین تصادف های خودروهای خود منتشر می کند که می تواند بر اعتماد علاقه مندان بیش از پیش بیافزاید.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب