کشف نوع جدید یک ابر میکروب در دانمارک

محققان دانمارک نوع جدیدی از یک ابرمیکروب موسوم به مرسا (MRSA) را کشف کردند و احتمال می‌دهند از طریق مصرف مرغ آلوده منتشر شده باشد.

کشف نوع جدید یک ابر میکروب در دانمارک

 محققان دانمارک نوع جدیدی از یک ابرمیکروب موسوم به مرسا (MRSA) را کشف کردند و احتمال می دهند از طریق مصرف مرغ آلوده منتشر شده باشد.

محققان اعلام کردند افرادی که به دامپروری مشغول هستند، در معرض خطر ابتلا به باکتری مرسا MRSA هستند، اما 10 فرد ساکن شهر که با این گونه جدید از باکتری مبتلا شده اند، در مزارع شاغل نبودند و یا با حیوانات زنده مزرعه تماس مستقیم نداشتند.

به گفته پژوهشگران، مبتلایان به گونه جدید MRSA احتمالا پس از مصرف یا تماس با مرغی که از سایر کشورهای اروپایی صادر شده بود، به این بیماری مبتلا شدند.

به عقیده مقامات بهداشتی در آمریکا، ابر میکروب MRSA باکتری مقاوم به آنتی بیوتیک است و می تواند منجر به طیفی از مشکلات بهداشتی اعم از عفونت پوستی، عفونت ذات الریه و عفونت خونی شود.

باکتری 'استافیلوکوک طلایی مقاوم به متی سیلین'(مرسا) methicillin-resistant Staphylococcus aureus به علت مقاومت فوق العاده در برابر داروهای ضدباکتری به عنوان ابرمیکروب معروف است.

نتایج مطالعه آنلاین در 21 سپتامبر در نشریه Clinical Infectious Diseases منتشر شد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب