تولید فیلم حاوی نقاط کوانتومی عاری از کادمیم

شرکت نانوکو، فیلم حاوی نقاط کوانتومی عاری از کادمیم تولید می‌کند که در صورت استفاده از آن هادر سیستم‌های روشنایی، نور تولید شده موجب رشد گیاهان می‌شود. این فناوری اخیراً موفق به دریافت جایزه ادیسون شد

تولید فیلم حاوی نقاط کوانتومی عاری از کادمیم

شرکت نانوکو (Nanoco) تولید کننده نقاط کوانتوم عاری از کادمیم است که در حوزه تولید نانومواد مختلف نیز فعالیت دارد. این شرکت اخیراً موفق به دریافت جایزه سیلور ادیسون شده است. این جایزه به دلیل فناوری نقاط کوانتومی عاری از کادمیم (CFQD) برای استفاده در صنعت روشنایی به این شرکت داده شده است.

جایزه ادیسون به افتخار توماس ادیسون تدارک دیده شده و هر ساله در شهر نیویورک به نفرات برگزیده داده می شود. این جایزه به منظور ارائه خلاقیت و نوآوری در تولید محصولات جدید به شرکت ها اعطا می شود.

نانوکو فیلم های حاوی نقاط کوانتومی عاری از کادمیم تولید می کند. این فیلم ها مورد توجه هیئت داوران قرار گرفته است. در این فیلم ها از هیچ فلز سنگینی استفاده نشده و زمانی که در LEDها به کار می رود، موجب افزایش جذب کلرفیل نوع 2 می شود. این کار رشد گیاهان را بهبود داده و مصرف انرژی را به حداقل می رساند.

با استفاده از این فیلم حاوی نقاط کوانتومی، می توان سیستم های روشنایی ایجاد کرد که موجب تحریک رشد گیاهان شوند. همچنین نور تولید شده توسط آن ها از یکنواختی بالایی برخوردار بوده و گرمای بسیار کمی ایجاد می کند.

برای شرکت در رقابت ادیسون بیش از 3000 شرکت مختلف محصولات و خدمات خود را به هیئت داوران تسلیم می کنند. تنها شرکت ها نیستند که در این رقابت حضور دارند بلکه از مؤسسه های تحقیقاتی مختلف نیز در این رقابت حضور دارند

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
خرید کتاب