نمایش سازه ماهواره ' پارس یک ' درنمایشگاه تلکام 2016

سازه ماهواره ' پارس یک ' درهفدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات واطلاع رسانی (تلکام 2016) درغرفه پژوهشگاه فضایی ایران به نمایش گذاشته شد.

نمایش سازه ماهواره ' پارس یک ' درنمایشگاه تلکام 2016

ماهواره پارس یک ، به عنوان اولین گام از ماهواره های تصویربرداری باهدف برآورده سازی نیازمندی های کشور درپژوهشکده سامانه های ماهواره پژوهشگاه فضایی ایران طراحی و در حال اجرا است.

از تصاویر این ماهواره در برآورد حجم و سلامت محصولات کشاورزی، برآورد میزان آب و پایش جنگل ها استفاده خواهد شد.

ماهواره پارس یک ، در 7 طیف مرئی، مادون قرمز و حرارتی با رزولوشن بین 15 تا 300 متر تصویربرداری خواهد کرد، اکنون، این پروژه در فاز طراحی تفصیلی قرار دارد.

در این نمایشگاه همچنین، راه اندازی مرکز یکپارچه سازی وآزمون توسعه سامانه های فضایی از دیگردستاوردهای پژوهشگاه فضایی ایران، به نمایش گذاشته شده است.

مرکز آزمون و یکپارچه سازی توسعه سامانه های فضایی با حمایت سازمان فضایی ایران در اواخر سال 1394 در پژوهشگاه فضایی ایران به بهره برداری رسیده است، این مرکریکی از زیرساخت های حیاتی مورد نظر درسامانه های فضایی است که با هدف پشتیبانی از توسعه محصولات فضایی راه اندازی شده است.

این مرکز که دارای 9 آزمایشگاه و یک کارگاه فعال است، افزون بر پشتیبانی از توسعه محصولات فضایی، خدمات آزمایشگاهی به سایر صنایع کشور از جمله صنایع هوافضایی، دریایی، هوایی، خودروسازی و مخابرات ارائه می کند.

هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی (تلکام 2016 ) از روز یکشنبه چهارم مهرماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران با حضور شرکت های داخلی و خارجی افتتاح شده و تا هفتم مهر به کار خود ادامه خواهد داد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب