دومین همایش رویکرد بالینی به پروبیوتیک و پریبیوتیک در مشهد

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد از برگزاری دومین همایش رویکرد بالینی به پروبیوتیک و پریبیوتیک در هشتم مهرماه امسال با حضور متخصصان داخلی، داروسازی و پزشک عمومی در بیمارستان قائم مشهد خبر داد.

دومین همایش رویکرد بالینی به پروبیوتیک و پریبیوتیک در مشهد

حمیدرضا کیانی ظهر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه در سالن اجتماعات بیمارستان قائم با اشاره به نقش مهم و لازم پروبیوتیک‌ها در پیشگیری و درمان بیماری‌ها برای کودکان و بزرگسالان اظهار داشت: از گذشته تاکنون، پروبیوتیک به‌عنوان باکتری‌های مفید برای بدن معرفی‌ شده‌ و اگر انسان سبب از بین رفتن این نوع باکتری‌ها را فراهم نکند، بی‌تردید عمر طولانی همراه با سلامتی تا پایان خواهد داشت.

وی با تأکید بر اینکه هدف از برگزاری دومین همایش رویکرد بالینی به پروبیوتیک و پریبیوتیک، شناخت پزشکان عمومی، متخصصان داخلی و داروسازی است، بیان کرد: در برخی مواقع پزشکان از طریق تجویز بسیار آنتی‌بیوتیک‌ها نه‌تنها دوران بیماری را طولانی می‌کنند، بلکه سبب از بین رفتن پروبیوتیک ها در دستگاه گوارش انسان می‌شوند، بنابراین آشنایی و کسب اطلاعات به‌روز جامعه پزشکی از این امر می‌تواند به ماندگاری پروبیوتیک‌ها در بدن انسان کمک کند.

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: هزار روز نخست زندگی انسان به‌عنوان دوران طلایی وی محسوب می‌شود، چراکه اگر به موضوعات مهم سلامت در این دوران توجه نکند، بسیاری از بیماری‌ها در سنین جوانی، میان‌سالی و پیری به علت رعایت نکردن مسائل ساده و اولیه حفظ سلامتی بدن به وجود می‌آید.

کیانی با ابراز خرسندی از کاهش عمل‌های سزارین در کشور اضافه کرد: وقتی مادر سزارین می‌شود باید به دستور پزشک، آنتی‌بیوتیک مصرف کند که این امر از طریق شیر به نوزاد منتقل می‌شود و زمینه از بین رفتن پروبیوتیک های دستگاه گوارش نوزاد را فراهم می‌کند اما اگر زایمان به‌صورت طبیعی صورت گیرد، علاوه بر اینکه مادر نیازی به مصرف آنتی‌بیوتیک ندارد، شیر وی سرشار از پرو بیوتیک بوده و به کودک منتقل می‌شود.

وی از پیشتازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در انجام تحقیقات علمی اهمیت و نقش پروبیوتیک در سلامت انسان در سطح نشریات علمی بین‌المللی خبر داد و افزود: در حال حاضر سرعت تهیه غذا و استفاده از دستگاه‌هایی همچون ماکرویو در منازل سبب شده تا پروبیوتیک موجود در غذا از بین رود و این در حالی است که بسیاری از مردم در این موارد بی‌اطلاع هستند.

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: دومین همایش رویکرد بالینی به پروبیوتیک و پره بیوتیک 8 مهر امسال با حضور متخصصان داخلی، داروسازی و پزشک عمومی در بیمارستان قائم مشهد برگزار می‌شود.

در ادامه دبیر علمی این همایش با طرح این سؤال که چرا کودکان روستایی نسبت به کودکان شهری کمتر بیمار می‌شوند، تأکید کرد: علی‌رغم اهمیت بسیار رعایت بهداشت در خانواده، زندگی آپارتمان‌نشینی و توجه وسواس گونه والدین در شهرها برای کودکان سبب شده تا کودکان شهری کمتر با میکروب‌های مختلف در ارتباط باشند و سیستم ایمنی بدن آن‌ها به علت برخورد نکردن با هیچ‌گونه میکروبی، به‌خوبی پرورش پیدا نکند.

حمید آهنچیان با اشاره به حضور 12 سخنران درخصوص نقش پروبیوتیک‌ها در درمان انواع بیماری‌ها در این همایش ادامه داد: با توجه به برگزاری دوره نخست این همایش در سال گذشته و اجرایی شدن دوره‌های آموزشی ویژه جامعه پزشکی در مشهد، خوشبختانه علاوه بر کاهش تجویز آنتی‌بیوتیک به بیماران توسط پزشکان، شاهد معرفی بیشتر محصولات پروبیوتیک به مردم هستیم.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب