کشف اسرار جدید زندگی مصریان باستان با ترجمه خطوط هیروگلیف

دانشمندان با ترجمه مجدد خطوط هیروگلیف موفق شدند اسرار بیشتری را در مورد زندگی مصریان باستان کشف کنند.

کشف اسرار جدید زندگی مصریان باستان با ترجمه خطوط هیروگلیف

دانشگاه کمبریج با ترجمه یکی از موتون مصر باستان که به خط هیروگلیف نوشته شده است، اسرار جدیدی را در این زمینه کشف کرد.

این خطوط واضح و مشخص سه هزار سال قبل نوشته شده‌اند و «تابی ویلکینسون» مصرشناس مشهور دانشگاه کمبریج با مدیریت پروژه ترجمه این متن‌ها توانست به اطلاعات جدید دست پیدا کند.

او نتیجه حاصل از بررسی‌های خود در این زمینه را در کتابی با نام «نوشته‌های مصر باستان» به انتشار رساند و در آن نوشته‌های به جا مانده از شعرا، کاتبان، کشیش‌ها و داستان‌سرایان را جمع‌آوری کرد و با تحلیل روی آنها موفق شد ابعاد زندگی مردم مصر حدود دو تا سه هزار سال پیش را نمایان کند.

 در ترجمه‌های جدید مشخص شد مصریان باستان خطوط پیشرفته‌تر از هیروگلیف را هم اختراع کرده بودند که از آن برای زینت دیوار مقبره‌ها و آرمگاه‌های خود استفاده می‌کردند. آنها با استفاده از کاغذ پاپیروس و جوهر اشعار، داستان‌ها، خاطرات،‌ وصیت‌نامه، نامه‌های شخصی و ... را می‌نوشتند و خط هیروگلیف را در طول سال‌های متمادی توسعه می‌دادند.

ویلکینسون در تحقیقات خود نامه‌‌ای را کشف کرد که در آن یکی از مصریان باستان که صاحب املاک فراوان بود، در مورد بدرفتاری با خدمتکاران به مباشر خود توضیحاتی را اعلام کرد. ترجمه این نامه به قرار زیر منتشر شد: «هم‌اکنون که خدمتکار "سِنِن" خارج از خانه من به‌سر می‌برد، هر روز هر کاری که داشته باشید را ساهاتور انجام خواهد داد. نگاه کن، اگر او یک روز بیشتر در خانه من کار کند، تو شخصی هستی که باعث شدی او اذیت شود و در حق همسر من بدی کند. نگاه کن، من چگونه باعث ناراحتی شما شده‌ام؟ او چه کار بدی در حق تو انجام داده است که با او بدرفتاری می‌کنی؟».

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب