احیای یک قطعه موسیقی 65 ساله

محققان نیوزلندی موفق شدند تا اولین موسیقی ضبط شده با رایانه که در سال 1951 توسط آلن تورینگ نابغه انگلیسی ایجاد شده بود را بازگردانی کنند.

احیای یک قطعه موسیقی 65 ساله

محققان نیوزلندی موفق شدند تا اولین موسیقی ضبط شده با رایانه که در سال 1951 توسط آلن تورینگ نابغه انگلیسی ایجاد شده بود را بازگردانی کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از فیزورگ، این قطعه موسیقی قطعه خدا نگهدار ملکه باد(God Save the Queen)، یا خدا نگهدار پادشاه باد(God Save the King)، یک سروده ملی است که در بریتانیا و قلمروهای آن مانند نیوزلند (از سال 1977) کانادا (1980) استرالیا (1984) جامائیکا استفاده می‌شود.

محققان در دانشگاه کانتربری (UC) در کرایستچرچ اظهار کردند که تورینگ به عنوان پدر علم محاسبهٔ نوین و هوش مصنوعی و یک مبتکر موسیقی شناخته شده است.

آنها اظهار کردند که کار آلن تورینگ که در اواخر 1940 انجام شده و کامپیوتر را به یک آلت موسیقی تبدیل کرده یک کار پیشگامانه بوده که متاسفانه نادیده گرفته شده است.

این قطعه در حدود 65 سال پیش در منچستر انگلیس ضبط شده است.


هنگامی که محققان صفحه اصلی که این موسیقی بر روی آن ضبط شده بود را پیدا کردند متوجه شدند که فرکانس‌های این صدای ضبط شده واضح نبوده و از کیفیت پایینی برخوردار است که همین مسئله کار را برای محققان دشوار می‌کرد.


این محققان طی یک پروسه دشوار موفق به بالا بردن کیفیت این آهنگ، بالا بردن سرعت صدا، حذف صداهای اضافه و بازگردانی این قطعه دو دقیقه‌ای شدند.

لن ماتیسون تورینگ(Alan Mathison Turing) ریاضیدان، دانشمند رایانه، منطق‌دان، فیلسوف، زیست-ریاضیدان و رمزنگار بریتانیایی بود که به کمک ماشین تورینگ فورمولاسیون مؤثری برای روش الگوریتم و محاسبه تهیه کرد و توانست با کمک آزمایش تورینگ، سهم مؤثر و محرکی در زمینه هوش مصنوعی ارائه کند.

احیای یک قطعه موسیقی 65 ساله


فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب