نوروز 96

کشف استخوان گونه جدیدی از انسان مربوط به 2.8 میلیون سال قبل

دانشمندان موفق شدند در یکی از غارهای آفریقای جنوبی استخوان‌های گونه جدیدی از اجداد انسان مربوط به 2.8 میلیون سال قبل را شناسایی کنند.دانشمندان موفق شدند استخوان‌های سالم گونه‌ جدیدی از اجداد انسان را در یکی از غارهای آفریقای جنوبی شناسایی کنند.

این گونه جدید «هومو نالِدی» نامگذاری شده است و دانشمندان با بررسی‌های بیشتر پیش‌بینی کردند بین 25 تا 2.8 میلیون سال قبل می‌زیسته است و به احتمال قوی از اجداد قبیله Homo بوده است.

 این استخوان‌ها در پشت یکی از دیوارهای آهکی در غار «رایزینگ استار» در آفریقای جنوبی کشف شدند. تاریخ شناسان با بررسی‌های بیشتر توانستند بیش از 1550 قطعه فسیل مربوط به 15 انسان مختلف را در این غار شناسایی کنند و با این وجود پیش‌بینی می‌شود تعداد بیشتری استخوان زیر خاک نرم این غار مدفون شده باشد.

به گفته دانشمندان «هومو نالِدی» قدیمی‌ترین و شناخته شده‌ترین فسیل کشف شده از اجداد انسان محسوب می‌شود و تاریخ حیات در کره خاکی را به خوبی بازگویی می‌کند.

 واژه نالِدی در زبان سِسوتو که در مناطق مرکزی آفریقای جنوبی مورد استفاده قرار می‌گیرد، به معنی «ستاره» است. دانشمندان نتایج حاصل از کشفیات خود را در مقاله دو صلحه‌ای در ژورنال بین‌المللی eLife به انتشار رساندند.

در این مقاله گفته شد گونه «هومو نالِدی» شباهت بسیار زیادی به انسان امروزی داشته و ساختار بدنی شبیه میمون، دست و مغز کوچک منحنی را شامل می‌شده است.

منبع :