بارسا بدون مسی بهتر است

بارسلونا در اواخر هفته جاری در لیگ قهرمانان به مصاف مونشن گلادبلاخ می‌رود و لیونل مسی، ستاره آرژانتینی بارسلونا در این دیدار غایب است.

بارسا بدون مسی بهتر است

به گزارش "ورزش سه"، اما غیبت مسی لزوما خبر بدی برای هواداران بارسلونا نیست و آمار خبر از نتایج بهتر بارسا در زمان نبودن مسی در ترکیب این تیم می دهد. البته در بسیاری از فاکتورهای دیگر، پازل تاکتیکی بارسلونا بدون فوق ستاره شماره 10، بدون شک ناقص است.

 

در دوران حضور مسی در بارسلونا، این تیم چهار بار در سالهای 2006، 2009، 2011 و 2015 قهرمان لیگ قهرمانان شده است. در بار اول و زیر نظر رایکارد، مسی بسیاری از مسابقات از جمله فینال را به علت مصدومیت از دست داد که این اتفاق در سال 2013 و البته فصل گذشته نیز رخ داد.

در سه قهرمانی آخر بارسا، بی شک مسی نقشی مرکزی و الهام بخش ایفا کرده است اما آماری حیرت انگیز نشان می دهد که درصد پیروزی های بارسلونا در زمان غیبت مسی بیش از زمان حضور او در میدان بوده است.

 

آمار موید آن است که آمار پیروزی های بارسا در زمان غیبت مسی 64.7 درصد و در زمان حضور او 61.2 درصد بوده است. البته بدون شک، باید عوامل دیگری را نیز لحاظ کرد. مثلا همیشه در مراحل اول و گروهی رقبای آسانتری به مصاف بارسلونا رفته اند و به جز سال 2006، مسی همیشه در مراحل پایانی که قاعدتا بارسا با تیم های سخت تری مبارزه کرده است، در میدان حاضر بوده است و طبیعات احتمال پیروزی در مراحل پایانی کاهش پیدا می کند.

اما این آمار در رابطه با میانگین گلزنی کاملا متفاوت است. بارسلونا در زمان حضور مسی (215 گل در 98 مسابقه) به ثمر رسانده اما در دوران نبودن مسی این آمار به (61 گل در 34 بازی ) تنزل پیدا کرده است. در دیدارهایی که مسی در ترکیب بوده میانگین گلزنی 2.2 و در زمان غیبت او 1.8 بوده است.

 

عوامل دیگری مانند مالکیت توپ با مسی (68.8 در مقایسه با 66.3 درصد) و همچنین دقت پاس در یک سوم حریف ( 80.6 به 74.7 درصد ) و دقت پاس در نیمه زمین حریف (86.3 به 81.4 درصد ) نشان از اهمیت حضور مسی در ارائه شکل و فلسفه بازی بارسلونا بوده است.

پس به طور مشخصی، زمانی که برنده پنج توپ طلا در میدان حاضر است، بارسلونا تبدیل به تیم بهتری می شود اما آمار موید آن است که کاتالان ها به خوبی از پس غیبت مسی در مسابقات لیگ قهرمانان بر می آیند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
حرکت نوسانی ( قسمت سوم) از فیزیک چهارم تجربی
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم تجربي)
دبیر : حسین ناصحی