گوگل تا چند روز دیگر یک روتر بی‌سیم عجیب معرفی می‌کند!

به تازگی دو منبع خبری اعلام کرده‎اند که گوگل روتر وای‎فای اختصاصی خود با نام Google Wifi را معرفی خواهد کرد و این دستگاه 129 دلار قیمت گذاری شده است.

این منبع خبری همچنین مدعی است که گوگل این روتر جدید را با صفت «هوشمند» تبلیغ خواهد کرد، و احتمالا قابلیت‎هایی شبیه به OnHub خواهد داشت. علاوه بر این گوگل مدعی است این دستگاه به نسبت روترهای وای‎فای معمول از محدوده سیگنال رسانی گسترده‎تری برخوردار خواهد بود (هر چند اگر بخواهیم واقع بینانه نگاه کنیم، این ادعایی است که هر سازنده روتری آن را بیان می‎کند). اما چه مزیتی نسبت به OnHub در این روتر جدید وجود دارد که مصرف کنندگان را به خرید آن ترغیب کند؟ منبع خبری ما می‎گوید چند اکسس پوینت وای‎فای گوگل (دو یا بیشتر) می‎توانند به یک دیگر متصل شده و یک شبکه بی‎سیم بزرگ را تشکیل دهند. این مزیت بزرگی است که خیلی از مصرف کنندگان نیمه حرفه‎ای را به سمت خود جلب خواهد کرد.

متاسفانه هنوز هیچ اطلاعی از نحوه کارکرد این روتر جدید در دست نیست، اما یک منبع خبری دیگر می‎گوید دستگاه وای‎فای جدید گوگل از لحاظ کلی کمی‎ شبیه به Echo Dot آمازون است، بنابراین باید نسبتا کوچک و ظریف باشد.

احتمال این که این شایعه خبری صحت داشته باشد بسیار بالا است و نسبتا می‎توان با اطمینان گفت که گوگل یک روتر وای‎فای جدید با قیمت 129 دلار را روانه بازار خواهد کرد، و می‎توان با اطمینان بیشتری گفت که این دستگاه در چهارم اکتبر همزمان با Google Home عرضه خواهد شد، چرا که به نظر می‎رسد قرار است از این دستگاه به عنوان بخشی از تجهیزات هوشمند سازی خانگی استفاده شود. اما در مورد قابلیت یکپارچه سازی چند دستگاه به عنوان یک شبکه بی‎سیم گسترده هنوز مشخص نیست که آیا گوگل قصد دارد این قابلیت را در همان ابتدای معرفی ارائه کند و یا در مرحله نهایی و به مرور این قابلیت توسط گوگل ارائه خواهد شد. همچنین با توجه به سابقه درخشان گوگل در معرفی قابلیت‎های نرم افزاری، به احتمال زیاد این دستگاه نیز از یک پلتفرم نرم افزاری کاربردی قوی برخوردار خواهد بود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب