گوگل تا چند روز دیگر یک روتر بی‌سیم عجیب معرفی می‌کند!

به تازگی دو منبع خبری اعلام کرده‎اند که گوگل روتر وای‎فای اختصاصی خود با نام Google Wifi را معرفی خواهد کرد و این دستگاه 129 دلار قیمت گذاری شده است.

گوگل تا چند روز دیگر یک روتر بی‌سیم عجیب معرفی می‌کند!

این منبع خبری همچنین مدعی است که گوگل این روتر جدید را با صفت «هوشمند» تبلیغ خواهد کرد، و احتمالا قابلیت‎هایی شبیه به OnHub خواهد داشت. علاوه بر این گوگل مدعی است این دستگاه به نسبت روترهای وای‎فای معمول از محدوده سیگنال رسانی گسترده‎تری برخوردار خواهد بود (هر چند اگر بخواهیم واقع بینانه نگاه کنیم، این ادعایی است که هر سازنده روتری آن را بیان می‎کند). اما چه مزیتی نسبت به OnHub در این روتر جدید وجود دارد که مصرف کنندگان را به خرید آن ترغیب کند؟ منبع خبری ما می‎گوید چند اکسس پوینت وای‎فای گوگل (دو یا بیشتر) می‎توانند به یک دیگر متصل شده و یک شبکه بی‎سیم بزرگ را تشکیل دهند. این مزیت بزرگی است که خیلی از مصرف کنندگان نیمه حرفه‎ای را به سمت خود جلب خواهد کرد.

متاسفانه هنوز هیچ اطلاعی از نحوه کارکرد این روتر جدید در دست نیست، اما یک منبع خبری دیگر می‎گوید دستگاه وای‎فای جدید گوگل از لحاظ کلی کمی‎ شبیه به Echo Dot آمازون است، بنابراین باید نسبتا کوچک و ظریف باشد.

احتمال این که این شایعه خبری صحت داشته باشد بسیار بالا است و نسبتا می‎توان با اطمینان گفت که گوگل یک روتر وای‎فای جدید با قیمت 129 دلار را روانه بازار خواهد کرد، و می‎توان با اطمینان بیشتری گفت که این دستگاه در چهارم اکتبر همزمان با Google Home عرضه خواهد شد، چرا که به نظر می‎رسد قرار است از این دستگاه به عنوان بخشی از تجهیزات هوشمند سازی خانگی استفاده شود. اما در مورد قابلیت یکپارچه سازی چند دستگاه به عنوان یک شبکه بی‎سیم گسترده هنوز مشخص نیست که آیا گوگل قصد دارد این قابلیت را در همان ابتدای معرفی ارائه کند و یا در مرحله نهایی و به مرور این قابلیت توسط گوگل ارائه خواهد شد. همچنین با توجه به سابقه درخشان گوگل در معرفی قابلیت‎های نرم افزاری، به احتمال زیاد این دستگاه نیز از یک پلتفرم نرم افزاری کاربردی قوی برخوردار خواهد بود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب