دانشکده توانبخشی در بابل افتتاح شد

دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی بابل با حضور پرفسور مجید سمیعی جراح برجسته مغز و اعصاب آغاز به کار کرد.

دانشکده توانبخشی در بابل افتتاح شد

دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی بابل با حضور پرفسور مجید سمیعی جراح برجسته مغز و اعصاب آغاز به کار کرد.

به گزارش ایسنا، پروفسور مجید سمیعی رئیس مرکز مغز و اعصاب هانوفر آلمان در مراسم افتتاحیه دانشکده توانبخشی در دانشگاه علوم پزشکی بابل، با بیان اینکه ایران باید دانش توانبخشی را از سراسر دنیا اخذ کند، اظهار کرد: آن چیزی که اکنون در دنیا هنوز رایج نیست، بحث توانبخشی مغز است.

وی افزود: توانبخشی مغز یعنی سلول‌های مغزی که عملکرد خود را در یک قسمتی از دست دادند را دوباره فعال کنیم و در مرکز ما گروهی را تشکیل دادیم که فقط مشغول تحقیقات در این زمینه هستند و بررسی می‌کنیم که چگونه می‌توان بعد از تصادف و سکته مغزی، عملکردی که مغز از دست داده را توانبخش کنیم.

سمیعی بیان کرد: ما امروزه با امکانات مختلف و ایجاد یک محیط آهنربایی در مغز تحولات بزرگی می توانیم انجام دهیم و این موضوع هنوز در سراسر دنیا درست مطرح نشده و ما در این رابطه تحقیقات و بررسی ها را انجام می دهیم.

رئیس مرکز مغز و اعصاب هانوفر آلمان خاطرنشان کرد: انسانها اگر بهترین ساختمان فیزیکی و بدنی را داشته باشند اما اگر یک قسمتی از مغز آسیب ببیند بقیه نقاط نمی‌توانند کار خود را به خوبی انجام دهند.

پروفسور سمیعی در بخشی از سخنان خود خطاب به دانشجویان گفت: آقای روحانی وقتی رئیس جمهور شدند گفتند من مسائل را با کلید حل می‌کنم، عزیزان شما کلیدهای حل مساله هستید.

وی با اشاره به اینکه ملت ایران از نظر منابع انسانی بسیار قوی است، تصریح کرد: خوشحالم که امام جمعه این شهر به دو نکته علم و همت اشاره کردند.

جراح برجسته مغز و اعصاب دنیا در توصیه‌ای به دانشجویان ایرانی، خاطرنشان کرد: چرا باید بسیاری از دانشجویان بخواهند برای ادامه تحصیل به خارج از کشور عزیمت کنند، باید بگویم در کشور ما امکانات زیادی برای دانشجویان فراهم شده و در این رابطه بسیار خرسند هستم.

پروفسور سمیعی تاکید کرد: هر چقدر دانش شما بیشتر شود، به همان میزان وظیفه اخلاقی شما افزایش می یابد.

وی افزود: من مسئولیت تربیت ۳۰ هزار چینی را به دست گرفتم و اکنون چین در رشته علوم اعصاب یک قدرت بزرگ در دنیا محسوب می شود و این باعث افتخار بنده است که یک بیمارستان هزار تختخوابی نیز در چین به نام این حقیر گذاشتند و در این رابطه ما از چین علمی را به ایران نیاوردیم، بلکه از ایران علمی به چین بردیم.

سمیعی در رابطه با حضور خود در استان مازندران گفت: برترین جایزه علمی اسلامی امسال قرار بود هم اکنون در مالزی در اختیار بنده قرار گیرد که بنا بر قولی که به مردم مازندران دادم، به این سفر نرفتم و قرار شد از طرف خانم افخم سفیر ایران در مالزی به بنده داده شود و این جایزه را به طور معنوی به مردم مازندران اهدا می کنم.

جراح برجسته مغز و اعصاب دنیا خطاب به دانشجویان اظهار کرد: شما باید تمرکز افکار داشته باشید زیرا مغز انسان بسیار مهم است که روی کاری تمرکز داشته باشد در غیر این صورت سطحی مسائل را بررسی می‌کند.

وی ادامه داد: این اشتباه بزرگ را برخی از جوانان انجام می‌دهند که باعث می‌شود تمرکز لازم را روی کارهای خود نداشته باشند.

سمیعی یادآور شد: اولویت‌های خود را دسته بندی و نمره گذاری کنید و بر اساس اولویت به نحو شایسته و با کیفیت بالا آن را انجام دهید و پس از آن به اولویت دیگر خود بپردازید.

رئیس مرکز مغز و اعصاب هانوفر آلمان در مورد نحوه فعالیت خود، گفت: من موقعی که عمل جراحی دارم، پنج دقیقه اول به محیط اطرافم توجه می‌کنم، اما پس از پنج دقیقه آنقدر توجه و تمرکز من بالا می رود که جز عمل جراحی به چیز دیگری توجه نمی‌کنم.

وی اظهار کرد: تمرکز افکار به گونه‌ای حائز اهمیت است که در حال حاضر تمام کره زمین از نگاه من محو شده است و فقط برای من این مهم است که برای آینده شما چه حرفی را بگویم.

سمیعی در پایان از  زحمات پروفسور کتابچی بابت حضور خود در مازندران قدردانی کرد و افزود: امیدوارم بانی این موضوع باشم که گیلان و مازندران ارتباط قوی علمی داشته باشند و این مساله‌ای است که به طور جدی به شما دانشجویان پیشنهاد می‌کنم.

فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب