پرواز خودروهای پرنده در آسمان

دانشمندان مدل اولیه خودروهای پرنده را آزمایش کردند تا در آینده نه چندان دور امکان تردد در خیابان‌های آسمانی فراهم شود.

این روزها پهپاد به یکی از ابزارهای معمول در زندگی روزمره تبدیل شده است و محققان می‌گویند همین ابزار کوچک به ما کمک می‌کند در آینده نزدیک سوار بر ماشین‌های پرنده شویم.

مقامات آمریکا مجوزهای لازم برای آزمایش روی خودروهای پرنده را صادر کردند و مرحله نخست، اتومبیل‌های ساخته شده در شرکت Terrafugia به پرواز درآمد.

مدل اولیه این خودروهای پرنده در اندازه کوچک ساخته شده است و هم‌اکنون که مرحله نخست آزمایش‌ها با موفقیت به انجام رسیده است، دانشمندان می‌گویند در فاز بعدی می‌توانند مدل نهایی این خودروها را برای سوار شدن انسان به پرواز درآورند.

سازمان فدرال هوانوردی آمریکا (FAA) روز گذشته با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که پرواز خودروهای پرنده در آسمان این کشور بلامانع است و اگر چنین محصولی با ایمنی کامل ساخته شود، اجازه حرکت آنها در خیابان‌های هوایی وجود دارد.

شرکت Terrafugia در مرحله نخست خودرو پرنده TF-X که اندازه آن یک‌دهم خودروهای واقعی محاسبه می‌شود را با موفقیت کامل به پرواز درآورده است. این خودرو به سیستم پرواز خودران مجهز شده است و وزن آن حدود 55 پوند محاسبه می شود.

نخستین مدل از خودروهای پرنده با ارتفاع کمتر از 400پا پرواز می‌کند و حداکثر سرعت آن 100 مایل در ساعت است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب