دسترسی نوکیا به فناوری اینترنت یک ترابیت در ثانیه‌ای

محققان شرکت نوکیا دسترسی به خدمات اینترنت را با سرعت یک ترابیت در ثانیه ممکن کرده‌اند که بیشتر از سرعت خدمات با کیفیت‌ترین سرویس دهندگان اینترنت در تمامی نقاط جهان است.

دسترسی نوکیا به فناوری اینترنت یک ترابیت در ثانیه‌ای

به عنوان نمونه این سرعت هزار برابر بیشتر از خدمات پرسرعت اینترنت فیبرنوری گوگل است. حداکثر سرعت این خدمات به یک گیگابیت در ثانیه می رسد.

تحقیقاتی که با همکاری آزمایشگاه های نوکیا بل، دانشگاه فنی مونیخ و آزمایشگاه های دویچه تله کام صورت گرفته به انتقال داده اینترنتی با سرعت یک ترابیت در ثانیه انجامیده است. با دسترسی به چنین خدماتی می توان کل قسمت های سریال بازی تاج و تخت را با کیفیت اچ دی در عرض یک ثانیه بارگذاری کرد.

برای ارائه این خدمات از فناوری نوظهوری موسوم به Probabilistic Constellation Shaping یا PCS استفاده شده است. فناوری مذکور انتقال داده ها را با سرعت و ظرفیتی بیشتر و انعطافی قابل توجه ممکن می کند. دویچه تله کام هم زیرساخت های لازم برای این کار را به وجود آورده است.

آزمایش فناوری یاد شده بین دو شهر اشتوتگارت و دارمشتات در آلمان صورت گرفته و در آزمایش مجدد بین دو شهر دارمشتات و نورنبرگ نیز مجددا همین سرعت ارتباط حاصل شده است. البته سرعت انتقال داده ها بین دو شهر برلین و اشتوتگارت به 0.8 ترابیت در ثانیه رسیده است.

هنوز مشخص نیست هزینه استفاده عموم از این فناوری در چه حدی است و چه زمانی زیرساخت های لازم برای دسترسی به خدمات یاد شده فراهم خواهد شد.

 

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب