سازگاری گوگل‌درایو و فیس‌بوک با اوت‌لوک

برخی اوقات کارکردن با ایمیل خیلی اذیت‌کننده است؛ اما مایکروسافت با عرضه ویژگی‌های جدید این کار را ساده‌تر کرده است

سازگاری گوگل‌درایو و فیس‌بوک با اوت‌لوک

مایکروسافت با ایجاد قابلیت به‌اشتراک‌گذاری ساده‌تر فایل‌ها و عکس‌های گوگل‌درایو و فیس‌بوک در Outlook.com، این امکان را فراهم ساخته است.

گفتنی است کاربران اوت‌لوک که با iOS یا اندروید کار می‌کنند، مدت‌ها بود که می‌توانستند به فایل‌های خود در گوگل‌درایو دسترسی داشته باشند؛ اما اکنون همین قابلیت در Outlook.com هم فراهم شده است.

برای استفاده از این ویژگی، کافی است یک پیام جدید تهیه کنید، سپس دکمه پیوست (attachment) را لمس یا کلیک کنید، گوگل‌درایو را انتخاب و وارد حساب خود شوید. پس از نخستین‌بار که این مراحل را طی کردید، در بارهای بعدی و در هنگام پیوست کردن فایل‌ها، حساب گوگل‌درایو شما، به‌عنوان یکی از منابع پیش‌فرض درنظر گرفته خواهد شد و بدین‌ترتیب خواهید توانست فایل‌های مورد نظر خود را انتخاب نمایید. در این میان گفته می‌شود، اوت‌لوک به کاربران کمک می‌کند تا بتوانند عکس‌های فیس‌بوک خود را، به اوت‌لوک هم وارد کنند.

دیگر لازم نیست از اوت‌لوک به شبکه اجتماعی فیس‌بوک بروید و پیش از به‌اشتراک‌گذاری آن از طریق ایمیل، آن را در جایی ذخیره کنید؛ بلکه اکنون می‌توانید حساب فیس‌بوک خود را به همان ترتیبی که برای گوگل‌درایو توضیح داده شد، به حساب کاربری اوت‌لوک‌تان متصل نمایید.

سپس تنها لازم است عکس‌ها را (که درست به همان ترتیبی که در فیس‌بوک قرار دارند، دیده می‌شوند)، پیوست نمایید. به‌طور خلاصه، باید گفت که با این ویژگی جدید، یافتن فایل‌ها و عکس‌هایی که در ایمیل‌ها پنهان و دفن شده‌اند، بسیار ساده‌تر خواهد شد.

گروه اوت‌لوک در یک پست وبلاگی اعلام داشته است: «هنگامی که یک پیام ایمیل بلند و بالا را باز می‌کنید، پیدا کردن پیام‌هایی که پیوست مورد نظر شما را در خود دارند، خیلی کار دشواری می‌تواند باشد؛ به‌ویژه وقتی که پیوست‌های متعددی وجود دارند. ما می‌خواهیم فرایند یافتن یک پیوست خاص در یک پیام ایمیل را تا آنجا که ممکن است، برای کاربران ساده کنیم.»

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب