ویندوزاستور، میزبان برنامه‌های دسکتاپ ویندوزی

وسایل دارای ویندوز ۱۰ که از به‌روزرسانی مربوط به سالگرد این سیستم عامل برخوردار هستند، اکنون می‌توانند برنامه‌هایی همچون Evernote را دانلود کنند.

ویندوزاستور، میزبان برنامه‌های دسکتاپ ویندوزی

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از computerworld، با به‌روزرسانی جدید مایکروسافت که روز چهارشنبه صورت گرفت، اکنون برنامه‌نویسان می‌توانند برنامه‌های دسکتاپ ویندوزی خود را به کاربرانی که از فروشگاه برنامه‌های ویندوز ۱۰ خرید می‌کنند، عرضه نمایند.

گفته می‌شود نیروی محرکه این اقدام، پروژه سنتنیال (Project Centennial) بوده که به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا برنامه‌های قدیمی‌تر ویندوزی (که به زبان مایکروسافت، برنامه‌های Win32 نامیده می‌شوند) را به پلتفرم ویندوز انیورسال (UWP) انتقال داده و سپس آنها را در فروشگاه ویندوز یا ویندوزاستور به فروش برسانند.

تسهیل انتقال این برنامه‌ها به فروشگاه ویندوز برای برنامه‌نویسان، می‌تواند به رشد مجموعه برنامه‌های در دسترس کاربران نیز کمک کند؛ آن هم در زمانی که مایکروسافت از این فروشگاه به‌عنوان راهی جدید و بهتر برای به‌دست آوردن برنامه برای وسایل برخوردار از ویندوز ۱۰ یاد می‌کند.

شایان ذکر است که در روزهای آینده، چندین شرکت نیز برنامه‌های مبتنی بر سنتنیال عرضه خواهند کرد؛ از جمله اورنوت (Evernote) که در فروشگاه ویندوز، برنامه دسکتاپ ویندوزی خود را عرضه کرده است.

ست هیچینگز (معاون مهندسی اورنوت) در یک همایش مطبوعاتی گفته است: «ما خیلی خوشحال هستیم که برنامه تمام‌عیار اورنوت، راه خود را به‌سوی فروشگاه ویندوز باز کرده است.» وی در ادامه گفته است: «باید بگویم Desktop Bridge تا حد زیادی موجب ساده‌سازی نصب‌کننده (installer) و حذف‌کننده (uninstaller) برنامه ما شده است.»

پیش‌تر نیز اورنوت یک برنامه در فروشگاه ویندوز ارائه کرده بود؛ اما از همه ویژگی‌های برنامه دسکتاپی Win32 قبلی خود برخوردار نبود.

گفتنی است پروژه سنتنیال نخستین‌بار چند ماه پیش و در همایش برنامه‌نویسان مایکروسافت با نام (Build) رونمایی شد. در آن زمان، مقامات اجرایی مایکروسافت می‌گفتند ۱۶ میلیون برنامه Win32 در بازار وجود دارد و بنابراین، این راه‌اندازی نشان از توانایی پلتفرم ویندوز انیورسال دارد.
مایکروسافت برای تسهیل این کار، مبدل برنامه‌های دسکتاپی (Desktop App Converter) را در فروشگاه ویندوز در دسترس برنامه‌نویسان قرار داده و بدین‌ترتیب آنها خواهند توانست در جریان تغییرات پروژه سنتنیال باشند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب