لنوو بر روی حذف پسورد از لب تاپ بعدی خود کار می‌کند

با توجه به خبری که دیروز مبنی بر مورد تعرض قرار گرفتن بیش از ۵۰۰ میلیون حساب کاربری یاهو شنیدیم

لنوو بر روی حذف پسورد از لب تاپ بعدی خود کار می‌کند

با توجه به خبری که دیروز مبنی بر مورد تعرض قرار گرفتن بیش از ۵۰۰ میلیون حساب کاربری یاهو شنیدیم حالا وقت آن رسیده که به‌طور جدی به طرح امنیتی جدیدی برای جایگزین شدن به‌جای سیستم پسورد فکر کنیم. در ادامه با ویاتک همراه شوید.

به‌تازگی لنوو اعلام کرده قصد دارد با همکاری شرکت ارتباطات FIDO سیستم احراز هویت بر اساس اثرانگشت را در لپ‌تاپ‌های خود ایجاد کند. بر اساس این اعلام لنوو، اینتل، ساینپتیکز و پی پال با همکاری یکدیگر و با ترکیب لپ‌تاپ‌های لنوو با تراشه‌های امنیتی اینتل به حسگرهای اثرانگشت ساخت ساینپتیکز که بر اساس زیست‌سنجی عمل می‌کنند اجازه می‌دهند با جایگزینی به‌جای پسوردها به سرویس‌های سازگار با FIDO مانند پی پال وارد شوند.

شرکت FIDO تشکیلاتی است که چند سال پیش با همکاری پی پال و لنوو و با حمایت چند شرکت بزرگ مانند گوگل،‌ بانک آمریکا و مایکروسافت با هدف توسعه روش‌های جدیدتر، ساده‌تر و امن‌تر از کلمه عبور برای احراز هویت ایجاد شد. این گروه روش‌های متعددی مانند زیست‌سنجی، کلیدهای USB، صدا و تشخیص چهره را برای جایگزینی رمز عبور و به‌عنوان استاندارهای جدید امنیتی در نظر گرفته‌اند.

پیش‌ازاین مایکروسافت هم روش‌های نوینی مانند ویندوز هلو را در ویندوز ۱۰ اعمال کرده بود. در همین راستا مایکروسافت اعلام کرده بود پشتیبانی از FIDO در ویندوز ۱۰ در سال ۲۰۱۵ محقق خواهد شد. مدیرعامل فعلی FIDO، داستین اینگالس همچنین مدیر بخش عملیات هویت و امنیت مایکروسافت است و می‌گوید مهاجرت ویندوز به روش‌های جدید احراز هویت مدت‌هاست که در دست اقدام قرار دارد.

هنوز زمان‌بندی خاصی برای مشاهده اولین موج از لپ‌تاپ‌های FIDO وجود ندارد. بااین‌حال ممکن است در نمایشگاه CES 2017 شاهد اولین رونمایی‌ها از این نوع باشیم.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب