هک خودروی تسلا از فاصله 20 کیلومتری

تیمی از محققان چینی یک خودروی تسلا مدل S را بطور بی‌سیم و از راه دور هک کرده و کنترل اجزای الکترونیکی داخلی آن از جمله ترمز را در دست گرفتند.

هک خودروی تسلا از فاصله 20 کیلومتری

به گزارش ایسنا به نقل از گاردین، هکرها در زمان آزمایش خودروی تسلا توانستند خرابکاری زیادی را از فاصله حدود 20 کیلومتری روی آن انجام دهند. آن‌ها علاوه بر کنترل ترمز تنها با چند کیک بر روی کلیدهای لپ‌تاپ توانستند برف‌پاک‌کن‌ها را کنترل کرده، قفل درها و صندوق عقب را باز کنند.

این هک‌ها یک بار دیگر به نمایش این اصل قدیمی می‌پردازد که همه چیز قابل هک شدن است. هک شدن خودروی تسلا چیز جدیدی نیست اما به نظر می‌رسد این اولین بار است که محققان توانسته‌اند این میزان از کنترل را روی خودرو از فاصله دور بدست بیاورند.

برای هک، برخی پیش‌نیازها ضروری هستند. خودرو باید از مرورگر داخلی استفاده کند و به یک شبکه وای‌فای مخرب متصل شود. اکنون هکرها بخش‌های آسیب‌پذیری را که یافته بودند برای تسلا ارسال کرده‌اند و این شرکت خودروسازی در تلاش برای رفع آن‌هاست.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب