فاز آزمایشی راه اندازی مدارس هوشمند در استان البرز اجرا می‌شود

وزیر ارتباطات گفت: اجرای پروژه مدارس هوشمند به عنوان یکی از پازل‌های شبکه ملی اطلاعات در استان البرز به صورت پایلوت اجرایی می‌شود.

فاز آزمایشی راه اندازی مدارس هوشمند در استان البرز اجرا می‌شود

محمود واعظی امروز در مراسم افتتاح هفدهمین نمایشگاه بین المللی مخابرات «ایران تله کام ۲۰۱۶» با اشاره به اینکه راه اندازی شبکه هوشمند مدارس یکی از پازل های تکمیل شبکه ملی اطلاعات است، گفت: در راستای هوشمند سازی مدارس کشور، اجرای فاز آزمایشی را در یکی از مدارس استان البرز روز گذشته همزمان با آغاز سال تحصیلی کلید زدیم.

وی ادامه داد: در صورتی که نتایج این پایلوت مثبت باشد، ظرف یک ماه آینده پروژه شبکه مدارس را جهت هوشمندسازی مدارس به صورت آزمایشی در تمامی مدارس استان البرز اجرایی می کنیم.

وزیر ارتباطات راه اندازی شبکه علمی کشور را یکی از آرزوهای خود عنوان کرد که امروز با امضای توافقنامه میان شرکت مخابرات تهران و اپراتور سازمان پژوهش های علمی و صنعتی محقق شده است و گفت: شبکه علمی کشور با هدف اتصال دانشگاه ها و مراکز علمی به یکدیگر و در نهایت اتصال آن به شبکه ملی اطلاعات یکی از اهداف اصلی دولت است.

واعظی همچنین ارائه محتوای فارسی و تولید اپلیکیشن های بومی را از جمله اهداف بهره برداری از شبکه ملی اطلاعات عنوان کرد و گفت: در این شبکه باید فعالیت های مخابراتی بومی نیز گسترش پیدا کند.

وی ارزش بازار فناوری اطلاعات و ارتباطات را حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: بر اساس برآوردها، در ۵ سال آینده و تا انتهای برنامه ششم، هدفگذاری این است که این میزان به ۳.۵ برابر افزایش پیدا کند.

وی با اشاره به محدودیت هایی که در دولت های گذشته در حوزه های مختلف کشور از جمله ارتباطات وجود داشت، گفت: هیچ یک از این محدودیت ها مانع توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور نشد و آمارها نشان می دهد که در بخش های مختلف حدود ۳ تا ۷ برابر رشد از ابتدای شکل گیری شبکه ارتباطات تاکنون داشته ایم.

واعظی اضافه کرد: بر این اساس شبکه انتقال دیتا ۳ برابر، شبکه پهنای باند کشور ۷ برابر و تعداد مشترکان ارتباطات ۱۰ برابر افزایش یافته است و این نگاه توسعه ای را در آینده نیز دنبال خواهیم کرد.

به گزارش مهر، هفدهمین نمایشگاه بین المللی ایران تله کام ۲۰۱۶ با سخنرانی وزیر ارتباطات صبح یکشنبه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران گشایش یافت.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب