موفقیت محققان کشور در تجاری‌سازی تجهیزات تست مکانیکی شیمیایی

محققان کشور با ساخت و تجاری‌سازی تجهیزات تست مکانیکی و مواد شیمیایی، امکان انجام انواع تست‌های مکانیکی را در کشور فراهم کردند.

موفقیت محققان کشور در تجاری‌سازی تجهیزات تست مکانیکی شیمیایی

سید محمد حسین میرصادقی، مجری طرح، تولید تجهیزات تست مکانیکی و شیمیایی مواد را از دستاوردهای تحقیقاتی خود نام برد و گفت: با مطالعات صورت گرفته طیف متنوعی از محصولات و تجهیزات تست را تولید کردیم و در حال حاضر به عنوان یکی از تولیدکنندگان دستگاه‌ها و تجهیزات تست مواد در ایران و خاورمیانه هستیم.

وی به تولید دستگاه‌های تست ضربه SIT-20D برای آزمایش پلاستیک‌های شکننده و برای ارزیابی مقاومت نمونه‌های استاندارد آنها به ضربه اشاره کرد و ادامه داد: تست ضربه معیار مناسبی برای تعیین و طبقه‌بندی رفتار شکست در پلاستیک‌ها به شمار می‌رود.

میرصادقی، طراحی و تولید ماشین‌آلات و سیستم‌های پیشرفته‌ آزمون مواد را از دیگر توانمندی‌های ایجاد شده دانست و یادآور شد: با بهره‌گیری از توانمندی فنی بومی، مهمترین ابزارهای آزمایش خواص مکانیکی مواد یا دستگاه‌های آزمایش کشش و فشار کاملا کامپیوتری را به مرحله تولید و تجاری‌سازی رساندیم.

وی همچنین از دستگاه تست پیچش و تابیدگی به عنوان دیگر محصول فناور تولید شده نام برد و ادامه داد: آزمون پیچش یکی از آزمون‌های خواص مکانیکی است که جهت بررسی تغییر شکل پلاستیک در مفتول‌ها انجام می‌شود و در دستگاه STS-50 اعمال گشتاور بصورت دستی و از طریق گیربکس صورت می‌گیرد.

این فعال فناور به دستگاه‌های تست خستگی محوری، تست خستگی چرخشی، تست جهندگی لاستیک، تست سایش لاستیک، تست خزش، تست رهایش، سختی‌سنج لاستیک و پلاستیک به عنوان محصولات تولید شده ذکر کرد و افزود: از دیگر محصولات ما می‌توان به تست خمش مقیدشده، تست خم و بازخم و تست هدایت حرارتی عایق‌ها اشاره کرد.

وی تصریح کرد: ما در ارائه تجهیزات آموزشی متنوع آزمایشگاه مقاومت مصالح، تجهیزات آموزشی آزمایشگاه دینامیک ماشین، تجهیزات آموزشی آزمایشگاه ترمودینامیک و تجهیزات آموزشی آزمایشگاه مکانیک سیالات گام برداشته‌ایم.

منبع :

مطالب مرتبط

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب