سرطانی که با چاقی بروز می‌کند

این روزها برخی افراد برای چاق شدن دست به دامن راه‌های مختلفی می‌شوند که برخی از این راه‌ها می‌توانند باعث بروز مشکلات و خطرات جبران ناپذیری در بدن شوند.

سرطانی که با چاقی بروز می‌کند

پیام فرحبخش متخصص تغذیه در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان گفت: این روزها انگیزه لاغرشدن در بین خیلی از افراد دیده می شود اما در این بین کسانی هم هستند که برای چاقشدن خود تلاش می کنند.

وی افزود: برای اینکهچاق شوید بهتر است به تغذیه خود اهمیت ویژه ای دهید متاسفانه برخی از افراد برایچاق شدن دست به دامن راه های مختلفی می شوند که می تواند برای فرد خطرات جبرانناپذیری ایجاد کند.

این متخصص تغذیه بااشاره به انتخاب های غلط برای افزایش وزن اظهار کرد: به تازگی بعضی از افراد برایچاق شدن از مکمل ها و داروهای هورمونی استفاده می کنند که نه تنها آنها را چاق نمیکند بلکه باعث دردهای دائمی در بدن،‌ عقیمی،‌ سرطان و در نهایت مرگ و میر می شود بههمین خاطر توصیه می کنیم قبل از مصرف هر گونه قرص و دارو و همچنین برنامه ریزی هایغذایی خودسرانه، به پزشک متخصص مراجعه شود.

وی بیان کرد: برایاینکه به اندام ایده آل خود نزدیک شوید در گام اول باید به مسائل روحی و روانی خوداهمیت ویژه ای دهید به طور مثال افرادی که دچار افسردگی هستند قبل از هر گونهرژیم غذایی به پزشک روانشناس مراجعه کنند.

فرحبخش در ادامه گفت:برای افزایش وزن از مصرف غذاهای چرب مضر بپرهیزید و شیرینی جات و چیپس و هله و هولهرا کاهش دهید.

این متخصص تغذیه در پایان خاطرنشان کرد: ورزش ها به خصوص ورزش های هوازی و پیاده روی می توانند مهمترین عاملبرای رسیدن به اندام مناسب و ایده آل باشند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب