هشدار انجمن متخصصان پوست ایران

به دنبال تبلیغات متنوع و متعدد در حوزه تخصص پوست، مو و زیبایی و همچنین برخی سوء استفاده‌ها از این عنوان، انجمن متخصصین پوست کشور طی اطلاعیه‌ای مواردی را به متقاضیان این حوزه متذکر شد.

هشدار انجمن متخصصان پوست ایرانبه گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا ، در اطلاعیه انجمن متخصصین پوست ایران آمده است:« طبق قانون، متخصصین پوست صلاحیت تشخیص و درمان همه بیماری‌های پوست، مو و ناخن را داشته و بنا به دوره آموزشی تخصصی سپری شده و دروس اختصاصی این دوره، بر ساختمان، عملکرد، تظاهرات بالینی امراض پوست و نحوه درمان آنها، دانش، تجربه، تسلط و خبرگی کافی داشته و قادر به انجام بسیاری از اعمال جراحی پوست، کاشت مو یا تکنیک‌های مختلف جوانسازی، بهبود ظاهر و زیبایی پوست و رفع مشکلات پوستی و همچنین استفاده از لیزرها و دستگاه‌های گوناگون برای اهداف درمانی و زیبایی هستند.

عنوان "متخصص پوست و مو" به پزشکانی که پس از گذراندن دوره هفت ساله آموزش پزشکی عمومی و قبولی در آزمون پذیرش دستیار تخصصی وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی با کسب امتیاز کافی وارد دوره دستیاری تخصصی بیماری‌های پوست شده‌اند، اطلاق می‌شود. این پزشکان بعد از تکمیل دوره چهار ساله در بخش‌های تخصصی پوست مراکز درمانی کشور موفق به دریافت مدرک دکترای تخصصی بیماری‌های پوست می‌شوند.»

در بخش دیگری از این اطلاعیه با اشاره به تبلیغات گسترده و غیرواقعی در حوزه پوست و زیبایی از هموطنان خواسته شده هنگام انتخاب پزشک معالج خود به وجود کلمه "متخصص پوست" در مهر و سرنسخه وی دقت کرده و "شماره عضویت در انجمن متخصصین پوست ایران" و "درج لوگو (نشان) مخصوص انجمن روی سرنسخه و مهر" پزشک را نیز جهت تایید ملاحظه کنند.

بنابر اعلام روابط عمومی انجمن متخصصان پوست ایران، در پایان این اطلاعیه نیز تاکید شده که اسامی و محل فعالیت متخصصین پوست کشور در سایت انجمن متخصصین پوست ایران به نشانی www.irsod.net دردسترس عموم قرار دارد. همچنین متقاضیان استفاده ازخدمات این پزشکان می‌توانند با تماس با شماره تلفن 88202914-88292915 از وجود نام پزشک متخصص یا درمانگاه تخصصی پوست در فهرست مورد تایید انجمن متخصصین پوست کشور مطلع شوند. »

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب