ترمیم کامل لایه ازن تا سال 2050

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: آخرین پیش بینی‌ها حاکی از ترمیم کامل لایه اوزن تا سال 2050 است

ترمیم کامل لایه ازن تا سال 2050

به گزارش ایلنا، سعید متصدی در مراسم گرامیداشت روز جهانی اوزن که به میزبانی سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد با اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط ایران هم راستا با پروتکل مونترال، گفت: بر اساس همین اقدامات موفق به حذف هالون ها و فریون ها تا سال 2010 و مواد دفع آفات نباتی تا سال 2015 شدیم.

متصدی ادامه داد: همچنین موفق شدیم در سال 2015 و نسبت به سال 2000، 10 درصد SFC (افشانه تنفسی) را حذف کنیم که البته پیش بینی می شود تا سال 2017، این میزان به 20 درصد برسد.وی ضمن تاکید بر اینکه یکی از مهم ترین هدف گذاری های کنونی در کشور، جلوگیری از ایجاد صنایع مصرف کننده مواد مخرب لایه اوزن است، تصریح کرد: در حال حاضر 1378 صنعت کشور موفق به حذف مواد مخرب لایه اوزن از چرخه مصرفی خود شده اند.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به همکاری های سازمان متبوع خود با کمرگ برای جلوگیری از مواد مخرب لایه اوزن داشت و افزود: مهم ترین اصل این است که آلودگی نباید تولید شود.

متصدی با بیان اینکه پروتکل مونترال یکی از موفق ترین پروتکل های محیط زیستی دنیا است، اعلام کرد: ترمیم 5 میلیون کیلومتر مربع از حفره ایجاد شده در لایه اوزن در سال 2015 نسبت به سال 2000 نشان دهنده همین موفقیت است.

به گفته این مقام مسئول، آخرین پیش بینی ها حاکی از ترمیم کامل لایه اوزن تا سال 2050 است و این امر بیانگر میزان مشارکت، مسئولیت پذیری و اعتقاد به حفظ محیط زیست در جهان است.

وی با اشاره به اینکه یکی از مهم ترین موضوعات کنونی، ارتباط موضوع تغییرات اقلیم با لایه اوزن است، یکی از نگرانی های حال حاضر را جایگزینی موادی دانست که روی سیستم اتمسفر اثری منفی دارند.

متصدی ضمن تاکید بر اینکه هیچ محصولی نباید روی سایر اجزاء اتمسفر تاثیر بگذارد، تصریح کرد: به همین دلیل در 29 سالگرد پروتکل مونترال، اتحاد جهانی حفاظت از لایه اوزن با در نظر گرفتن موضوع تغییرات اقلیمی، در دستور کار قرار گرفت.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد: طبق آخرین آمار و گزارش های ارائه شده، ترمیم لایه اوزن با 135 میلیارد تن کاهش انتشار گاز گلخانه ای در دنیا همراه بوده است و این اتفاق بسیار مثبتی است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب